Microsoft, Windows 10’da ki işletim sistemini daha modern hala getirmek için renkli ve yeni uygulama simgelerini kullanıma sunmayı planlıyor.

Microsoft yeni uygulama simgeleri ve Windows 10 uygulamalarındaki güncellemelerin tümü Windows 10’da kullanılabilir. Microsoft, Aralık ayında yüzlerce yeni ve renkli Windows 10 simgesi kullanıma sundu. Ayrıca mevcut işletim sisteminde olanlardan çok daha şık ve modern duruyor.

Windows 10’a Renkli ve Yeni Simgeler windows 10 yeni simgeler

Ses kaydedici, Filmler, TV, Hesap makinesi, Posta, Groove Müzik, Alarmlar ve Saat ve Takvim yeni simgeleri alan ilk uygulamalar oldu.  Microsoft ayrıca, mevcut olan temel beyaz logolardan, Fotoğraflar gibi uygulamaları daha renkli seçeneklere yenilemeyi planlıyor.

Yeni simge kullanımı, Microsoft’un şirketin yazılım ve hizmetlerini modernize etme konusundaki en önemli adımlarındandır. Bütün bu simgeler, çift ​​ekranlı cihazlar için tasarlanmış bir OS varyantı olan Windows 10 X’te de görünebilir. Masa üstü bilgisayar ve diz üstü bilgisayarlarındaki Windows 10 yenileniyor, fakat yeni Windows logosunu yada Başlat menüsü tasarımını görünüp görünmeyeceği belli değil.

windows 10 modern simgeler

Microsoft OneNote, Word, Powerpoint ve Excel seçenekleri ile Office simgelerinin tasarımını da dizayn etmek için uğraşıyor. Bu tasarım değişiklikleri sayesinde Office uygulamalarının mobil sürümlerini de genişletti.  Edge tarayıcısının da yeni ve modern bir simgesi var.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://www.theverge.com/2020/2/20/21145157/microsoft-windows-10-new-icons-modern-release-update-apps
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!