Windows Yetersiz Disk Alanı Uyarısını Sonlandıracak Araç : Dism !

Ana Sayfa Haber Yazılım Windows Yetersiz Disk Alanı Uyarısını Sonlandıracak Araç : Dism !
  Yetersiz disk alanı ! evet çoğu windows kullanıcısının baş belası olan bu uyarı, sizi bilgisayardan saniyeler içinde soğutabilir.Birde düşük kapasiteli sabit diskiniz var ise bu sorunla hergün karşılaşmanız mümkün.

Bilgisayarınızdaki tüm gereksiz verileri silmenize rağmende gitmeyen bir illettir bu, yetersiz disk alanı uyarısı.Ancak şimdi bahsedeceğimiz bu program size ekstra’dan  bir disk alanı tasarrufu sağlıyor.32 bitlik bir sistemd e 1,5 GB’lık ve 64 bitlik bir işletim sisteminde 2,6 GB’lık bir tasarruf sağlayabilir.Nasıl mı ?

Dism ++

Aracımızın adı Dism++  ve  bu linke tıklayarak, foruma kayıt olup, aracı indirebilirsiniz.

Dosyayı indirdikten sonra, programda 32 ve 64 bitlik sistemler için iki ayrı sürüm mevcut. Dism ++ açın ve 32bit veya 64 bit sürümünü çalıştırın.Sol kenar çubuğunda, Disk temizleme sekmesini tıklayın.Tüm onay tıklarını kaldırmak için altta bulunan Yok kutusuna basın.Ardından sistem başlığının altındaki Sıkıştırılmış Sistem kutusunu işaretleyin ve programın ne kadar alan açacağını analiz etmek için Tara düğmesine basın.

dism windows space

Biz önce taramanızdan yanayız, program bilgisayarınızda bulunan önemli dosyaları silme ihtimaline karşın dikkatli olmak gerekiyor.

Programın geliştiricileri, Dism++ yüzde 33’lük bir disk alanı açabileceğini söylüyor.Bunu herhangi bir dosya silmeden, sadece klasörleri sıkıştırarak yaptığını söylüyorlar.Ancak, dosya sıkıştırmanın küçük boyutlu sabit diskler için olduğunuda söyleyelim.Yani diskinizde 100 gb boş alan bulunuyorsa, bunu yapmanıza değmez, hatta diğer dosyalarınıza zarar vermiş olursunuz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir