Çin’de tıp çalışanları, tıbbi eksiklerin yetersizliğinden dolayı bir hayli dertli, kendilerini de korona virüsünden korumak için mücadele ediyorlar.

Tıp Çalışanları Yetersiz Tıbbi Malzemeden Dolayı Dertli

korona virusu olen sayisi

Doktorlar ve hemşireler, New York Times’a yaptığı açıklamada, virüse yakalanmaktan endişe duyduklarını dile getirdiler. Wuhan merkez hastanesi yöneticisi de Yu Yajie ” Büyük riskler var, yeterli kaynakta yok dedi” dedi.

Yine Wuhan merkez hastanesi yönetimi başkanı Cai Yi, ” hastalığa yakalanmakta endişe duymaktayım. Fakat eğer biz tıp çalışanları olarak kendimizi geri plana çekersek ve uğraşmaz isek, o zaman halk ne yapar” dedi. Bu arada bazı tıbbi çalışanları ise Times’a, kendi paraları ile koruyucu giysiler satın almaya çalıştıklarını söyledi.

Hükümet tarafından duyurulmadan önce virüsü ilk uyaran doktor Li Wenliang, hastalıktan öldükten sonra Çinli sağlık çalışanlarının karşı karşıya kaldığı tehdit bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu. Doktorun ölümü ise Pekin’e duyulan öfkenin bir kat daha artmasını sağladı.

Korona Virüsünde Dolayı Toplam Ölüm

korona virusu olen sayisi

Times’ın raporuna göre Çin’de korona virüsü vakalarının artmasıyla ortaya çıkmaktadır. Perşembe günü Çin’de vaka sayısı 15.152’ye artığında korona virüsü nedeni ile ölen sayısına 254 kişi daha eklenmişti. Pekin ise hastalıktan dolayı 1367 kişinin ölümünü doğruladı. Toplamda ise vaka sayısı 50.000 binin üzerinden olduğu belirtilmektedir.

20’den fazla ülke ise virüs vakalarını bildirmiştir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD’de 14 korona virüsü vakası olduğunu doğruladı. İnsanlar salgının merkez üssü olan Wuhan, Çin’den döndüklerinde önümüzdeki haftalarda ve günlerde daha fazla vaka beklediğini söyledi.

 

 

Trend içerikler

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!