Microsoft'un online oyun platformu bu kezde başka bir kesinti yaşıyor.

Microsoft’un Xbox Live hizmeti bu hafta ikinci defa tekrar kapandı. Sorunlar ilk defa cuma günü saat 19:00’dan sonra ortaya çıkmaya başladı.

Xbox Live 2. Defa Kesinti Yaşadı!

xbox webhakim

Down Detector, kullanıcısı tarafından bildirilen bağlantı sorunlarındaki inanılmaz artışları gösteriyor. Ayrıca Microsoft daha sonra Twitter’a eşleştirme, Grup Arama ve Parti Sohbeti ile ilgili ”sorunlar yaşadığını” doğruladı.

Pazar günü Xbox Live, iki saatten fazla süren benzer bir kesinti yaşadı. Kullanıcıların Xbox One cihazlarında oturum açma sorununu bildirmesinden çok daha ciddiydi. Şirketin sorunları gidermeye çalıştığını kabul etmesine rağmen, Microsof Xbox Live Durum sayfasında herhangi bir hareketlilik gözükmüyor.

Microsoft Sorunları Gidermek İçin Uğraşıyor

Microsoft xbox

Microsoft için, bu çok oyunculu oyun hizmetinin başka bir kesintiye daha uğraması zamansal olarak hiçte uygun değildir. Dünyada ve ABD’de insanlar evlerinde karantinayı uyguluyor ve sosyal durumdan uzak bir şekilde yaşıyor. Korona virüs nedeni ile restoranlar, kafeler, sinemalar gibi yerler kapatılıyor ve yetkililer sosyal yerlerden uzak durmalarını istiyorlar.

Xbox başta olmak üzere insanlar online olarak oyunları oynuyorlar. Bu süreçte insanların iyi vakit geçirmesini sağlayan ve onları evde tutan online oyunların bu denli kesintiler yaşaması iyi bir durum olmasa gerek.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://www.theverge.com/2020/3/20/21188972/microsoft-xbox-live-outage-down-second-time-multiplayer-service-disruption
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!