Xperia XZ2 İlk Görüntüler ve Fiyatı

Ana Sayfa Haber Mobil Xperia XZ2 İlk Görüntüler ve Fiyatı
  Akıllı telefon pazarının öncülerinden olan Sony, yeni amiral gemisi modelini Dünya Mobil Kongresinde tanıtmaya hazırlanıyor.

Şirketin yeni amiral gemisi olacak model hakkında daha önce bir çok spekülasyon yapılmıştı. Özellikle Xioami’nin başlattığı ‘ sonsuz ekran ‘ akımı başta Samsung olmak üzere birçok telefon üreticisinin tasarım sürecini kökten bir değişikliğe uğratmıştı.

Bu bağlamda Sony, beklentilerin bir hayli gerisinde kaldı. Xperia XZ ve Xperia XZ1 modellerinde %67’lere kadar düşen ekran-kasa oranı Sony kullanıcılarını pek memnun etmemişti.

Ancak Sony beklendiği gibi yeni amiral gemisinde bir önceki modele göre radikal bir değişikliğe giderek cihazda ekran-kasa oranını bir hayli yükseltmiş gibi görünüyor.

Sağlamlık, uzun kullanım ömrü, pil süresi, güçlü multimedya desteği, güncelleme devamlılığı, malzeme kalitesi gibi konularda adından sıkça söz ettiren Sony, yeni tasarımında sonsuz ekran teknolojisini kullanmayı tercih etmiş. Yalnız şirket, alttaki Sony yazısından da anlaşılacağı üzere telefonun alt ve üst kısımlarını inceltmeyi başaramamış gibi görünüyor. Ancak bu kenarların yuvarlatılmış olması son derece şık bir görüntü oluşturmuş.

İşte karşınızda Sony’nin en yeni cihazı; Xperia XZ2

 

xperia xz2 özellikleri

Xperia Xz2 Özellikleri

Xperia xz2 özellikleri, Qualcomm’un en güçlü işlemcisi Snapdragon 845 ile geliyor. Xperia XZ ve Xperia XZ2 Compact modellerinin her ikisi de gücünü bu işlemci yongasından alacak. Her iki cihaz da 19 MPX çözünürlüğe sahip kameraya sahip olacak ve tabi 4K video çekim özelliği de Sony severlerin kullanımına sunulacak. Pil konusunda Xperia Z serisi ile ödüller alan şirket, yeni modellerinde 3180 ve 2870 mAh kapasiteye sahip bataryalara yer vermiş durumda. Daha önce telefonun yan tarafında power tuşu ile tümleşik gelen parmak izi sensörü bu modelde telefonun arka kısmına alınmış durumda. Ayrıca her iki model de 64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM ile geliyor.

Şayet bu modellere sahip olmak isterseniz, XZ2 modeli için 1.000 dolar, XZ2 Compact modeli için ise 740 dolar ödemeniz gerekecek. Bahsedilen fiyatlar yaklaşık değerlerdir ve ülkemizde değişiklik gösterebilir.

Bilindiği üzere Sony son derece cesur bir adım atarak yeni nesil cihazlarını Samsung Galaxy S9 ve S9+ ile aynı anda tanıtacak. Her ne kadar Sony birçok yönden tercih edilecek bir marka olsa da Samsung’un yeni nesil cihazları karşısında tutunamayacak gibi görünüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir