Xperia XZ2, Xperia XZ2 Compact Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ana Sayfa Haber Mobil Xperia XZ2, Xperia XZ2 Compact Fiyatı ve Çıkış Tarihi
  Xperia XZ2, Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Olacak..

Son sızıntılar, Sony‘nin MWC 2018‘de Xperia XZ2‘yi duyurmaya hazırlandığını gösteriyor. Bugüne kadar yayın tarihi, özellikleri, özellikleri ve fiyatı da dahil olmak üzere şimdiye kadar duyduğumuz her şey var.

xperia xz2 çıkış tarihi

Xperia XZ2 Tasarım ve Teknik Özellikler

Teknoloji alanındaki sızıntıları yanıltmadan sağlayan Swedroid’e göre Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia XZ2, 5.8-inç (18: 9) ekrana, Qualcomm’un piyasada bulunan en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 845 işlemciye, 4GB RAM’e, 64GB genişletilebilir dahili depolama birimine ve telefonun arkasına konumlandırılmış parmak izi okuyucu sensöre sahip olacak.

Ayrıca Sony‘nin kullanıcılar için daha küçük bir cep telefonu varyasyonu üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Büyük kardeşi Xperia XZ2’ye göre daha kısıtlı özellikler barındıran bu cihaz Xperia XZ2 Compact olarak anılacak. Her ne kadar performans açısından bu cihazlar arasında pek fark olmasa da ekran noktasına ciddi farklar mevcut.

Xperia XZ2 Compact 4.6 inç büyüklüğe sahip bir ekrana sahip olacak ve küçük ekranlı mobil cihazları tercih eden kullanıcıların beğenisine sunulacak. Daha önce benimsediği tasarımı XZ ve XZ1 isimli cihazlarda değişmeme konusunda ısrarcı olan Sony maalesef diğer cihaz üreticilerinin gölgesinde kalmıştı. Sony’nin özellikler ekran-kasa oranında çok düşük rakamlarda kalması Sony fanlarının canını sıkmıştı. Yeni cihazlar ile Sony cihazların bu noktada kullanıcılara ne sunacağı merak konusu.

xperia xz2 fiyatı

Xperia XZ2 Çıkış Tarihi ve Xperia XZ2 Fiyatı: Ne zaman raflarda olacak ve ne kadara mal olacak?

Swedroid’e göre, MWC 2018‘de duyurulacağına kesin gözlerle bakılan Xperia XZ2, 6 Mart‘ta Avrupa pazarında raflarda olacak. Ama ülkemize gelmesi ve satışa sunulması Avrupa çıkış tarihinden bir ay sonraya kadar sarkabilir. Xperia XZ2’nin fiyat konusunda Yaklaşık 985 dolar seviyesinde olması beklenirken Xperia XZ2 Compact’ın ise 740 dolar seviyesinde bir fiyata sahip olması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir