Android Nougat için Xposed Framework Kurulumu

Ana Sayfa Haber Mobil Android Nougat için Xposed Framework Kurulumu
Zeynep Yılmazer   Xposed Framework muhtemelen Android için olan en iyi şeylerden biridir. Framework, cihazı istediğiniz gibi özelleştirmek ve kullanılabilecek tonlarca modül için destek sağlar. Ne yazık ki, Android Nougat çıktığından beri, Xposed Framework ona taşınmadı. Orijinal geliştirici rovo89 onun üzerinde çalıştığını söylese de, Android Nougat Xposed Framework olmaksızın neredeyse bir yıl geçti. Bu makalemizde xposed kurulumu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

PurifyOS’un arkasındaki ekip, nihayet Abforce’nin orijinal Xposed’in değiştirilmiş versiyonunun yardımıyla Xposed Framework Android Nougat’a bağlayabildi. Bir Android Nougat cihazınız varsa ve üzerinde Xposed Framework yüklemek istiyorsanız, Android Nougat cihazlarına Xposed Framework’ü nasıl yükleyeceğinizi görmek için okumaya devam edin:

Xposed Kurulumu

Nougat’a Xposed’ı Yüklemek İçin Ön Şartlar:

  1. Android 7.x (SDK 25)

2. TWRP veya başka herhangi bir özel kurtarma

Nougat’a Xposed Framework Kurma Adımları

-Öncelikle, aygıtınızdaki Bilinmeyen Kaynakları üçüncü parti uygulamaların yüklenmesine izin vermek üzere etkinleştirin. Bunu yapmak için Android Ayarları’nı açın ve “Güvenlik” seçeneğine gidin. Oradayken, “Bilinmeyen Kaynaklar” ın yanındaki geçiş özelliğini etkinleştirin.

– Ardından, buradan Xposed Framework APK’sını indirin ve cihazınıza yükleyin. Bu uygulama daha sonra Xposed için çeşitli modülleri kurmak ve yönetmek için kullanılacaktır.

– Bundan sonra, işlemcinize arm, arm64 veya x86 bağlı olarak cihazınız için Xposed Installer’ın ZIP dosyasını buradan indirin.

– Bittiğinde, cihazınızı TWRP’ye veya seçtiğiniz özel kurtarma moduna yeniden başlatın ve yeni indirdiğiniz Xposed Installer ZIP dosyasını flash edin(Swipe confirm Flash butonuna tıklayın).

xposed kurulumu

-Bittiğinde, “Önbellek / Dalvik”e emin olun. Bundan sonra, cihazınızı yeniden başlatarak devam edin.

-Yeniden başlattıktan sonra, Xposed Installer uygulamasına gidin. Xposed Framework artık yüklendiğini göreceksiniz.

Not: “Xposed, Android SDK sürüm 25 ile uyumlu değil (henüz) veya işlemci mimariniz olmadığını ” belirten bir bildirim alabilirsiniz. Xposed resmi olarak desteklenmediği için endişelenmenize gerek yok, ancak yine de işe yarıyor.

– Xposed Installer uygulamasında, sol üst tarafta yer alan düğmeye hafifçe vurun kenar çubuğu ortaya çıkar. Karşıdan yükleyebileceğiniz ve kurabileceğiniz tüm modüllerin listesini görmek için “İndir” sekmesine gidin. İstediğiniz modüle hafifçe vurun ve indir seçeneğini seçin.

Not: İndirme işlevi çalışmıyorsa, bunun yerine “Kaydet” seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır. Yükleyebileceğiniz modülün APK dosyasını herhangi bir dosya yöneticisini kullanarak indirecektir.

İstediğiniz modülü yükledikten sonra, yan çubuktaki “Modüller” e gidin. Şimdi, etkinleştirmek için modülün yanındaki onay kutusuna dokunun. Modülün etkili olması için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekecektir.

– Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra modülün değişiklikleri gerçekleşir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir