Yağ Yakan 10 Besin!

Yağ düşmanı 10 besini öğrenmek ister misiniz?

Fazla kilolarından şikâyetçi olanlar, bölgesel kilo problemi olanlar, spor yapmak isteyenler, yağ yakan yiyecekleri öğrenmek isteyenler bu yazı sizin için.:)

Lor peyniri:

Uzmanlar tarafından da yenilmesi önerilen lor peyniri özellikle yetişme çağındakiler, sporcular, çocuklar için önem taşıyor. Yüksek protein içeriğine sahip olan lor peyniri bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kalsiyum ve fosfor olarakta zengin.

Yumurta:

Protein olarak yine yüksek besinlerden biri olan yumurta içerdiği b12 vitamini sayesinde yağ yakımını hızlandırıyor. A, D, E ve B vitaminleri ile birlikte birçok vitamini içeriyor. Sabah kahvaltınızda veya ara öğünde yumurta yiyerek aç kalmadan kilo vermenizi desteklersiniz.

Yoğurt:

Özellikle göbek bölgesini eritmek isteyenler yağsız yoğurt tüketerek yağlarını yakabilirler. Kas ağrıları, tansiyon, obezite için şifalı bir besin kaynağıdır. Ek bir bilgi vermek gerekirse yatmadan önce yoğurta biraz kırmızıbiber ekleyerek yiyebilirsiniz. Yağ yakmak için etkilidir.

Yeşil Çay:

Günlük olarak tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırır ve yağ dengesini düzenler. Ödem atıcı olduğu için idrara çıkarır, şişkinlik hissinden kurtarır. Yine bel bölgesi için daha etkilidir.

Badem:

E vitamini açısından zengin olan badem kas yapımına yardımcı olur. Demir, magnezyum, çinko açısından birçok önemli vitaminleri taşır. Bağırsak için faydalıdır bu da kilo vermenize yardımcı olur.

Filtre Kahve:

Egzersizlerinize başlamadan önce kahve tüketmek yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olur. Tabi aşırı tüketmeyin uykusuzluk, mide ağrıları, baş ağrısı gibi rahatsızlıklara yol açmasın.

Kuru erik:

Kuru meyveler kalorisi yüksek besinlerdir. Gün içinde tüketerek tatlı ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz. Lif bakımından da zengin bir kaynaktır.

Yulaf:

Tadı çok hoşunuza gitmeyebilir fakat lif, protein bakımından zengindir. Tok tutar ve açlığı bastırır.

Karabiber:

Baharat olarak tüketmek gerekirse karabiberden faydalanın. Ödem ve toksinleri vücuttan atar, göbek ve bel bölgesindeki yağların yakılmasını sağlar.

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here