Yeni Kodlama Eğitimi : Otizmli Gençler İçin Geliyor !

Ana Sayfa Haber Yeni Kodlama Eğitimi : Otizmli Gençler İçin Geliyor !
  Otizmli kardeşlerimiz için yeni bir girişim başlıyor.Programda hedeflenen, otizmli insanlara teknoloji endüstrisine girmek için gerekli olan destek ve beceriler kazandırılıyor.

Bu ayın başlarında faaliyete geçen Kodlama otizm adlı yeni girişim kodlama, web geliştirme ve yazılım mühendisliği becerilerini otistik insanlara öğretmek üzere Los Angeles’da açıldı.

Programa katılan insanlar, teknoloji yeteneklerini geliştirmek için 15 haftalık, tam zamanlı bir ön geliştirme kampına katılacaklar.Programda sadece kodlamaya yönelik bir çalışma bulunmuyor. Atölye çalışmaları, danışmanlık ve mülakata hazırlık gibi birçok deneyim öğrencilere aktarılıyor.

Programda birçok aktivite yer alıyor

Los Angeles‘da açılan program, öğrencilerine mezun olduktan sonra, teknoloji endüstrisinde iş bulmasına yardımcı olmaktadır.Ayrıca programa katılanlar, programın websitesinde CV ‘ lerini yayınlayabilecek ve bu sayede işverenler katılımcıları ordan bulup, iş verebilecekler.

Kodlama programı Los Angeles’da, yoğun bir ilgiyle karşılandı.Açıklaa yapan yöneticiler, ” ABD’de 68 yetişkinden biri otistik ve otizmli insanlara ön yargı oldukça yüksek.Toplum bu insanları yanlış kavramlarla kendinden uzaklaştırmamalı.Özellikle istihdam söz konusu olduğunda. ” gibi birçok açıklama yapıldı.

Program katılımcıları ise, ” Kod yazmayı çok sevdiklerini ve bu sayede zihinlerini geliştirebilecekleri , iş imkanı bulabileceklerini ” belirttiler.

İlk kodlama sınıfı bu yıl, yaz veya sonbaharda başlanması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir