YGS’ye Gireceklere Hayat Kurtaran Tavsiyeler

Ana Sayfa Blog YGS’ye Gireceklere Hayat Kurtaran Tavsiyeler
  1. YGS’ den Önce

 Aslında bu dönem sınav esnasında yapılan hataların , heyecanın ve kötü düşüncelerin oluştuğu evredir.

YGS'ye Gireceklere Hayat Kurtaran Tavsiyeler   Yıllardır bu sınavlara yarış atı gibi hazırlanıp , televizyonda survivor‘ı bile izleyemediğimiz sınav evresi olup , hayatının sınavı gibi ölümcül vuruşlara imza atacak cümlelerin kullanıldığı , 5 saat çalıştıktan sonra , 10 dakika mola esnasında ailenin sanki garezi varmış gibi hep o mola esnasında seni gördüğü ve muhteşem gurur kırıcı veya halı desenini incelemek zorunda kaldığımız o sözlerdir. İşte hep bunlar bizi on numara mühendis veya doktor olmaktan alıkoyan şeyler.

Şimdi gelelim bu düşüncelerden kendimizi nasıl kurtaracağımıza , her gece yatmadan önce kitap okumayan yoktur diye düşünüyorum , en azından o koca paragrafları hızlı geçmek için paragraf sorusu çözenler vardır. Bunları yaptığınızı farz ediyor ve tam uykuya dalarken size ne düşünmeniz gerektiğini açıklıyorum.

Arkadaşlar bakın ! yıllardır zaten komşunun çocuğunun altın madalyalarından , sınıfta en önde oturup her boka parmak kaldıran bay beyinlerden çektiğimiz yeter.Artık kendimizi düşünme zamanı , her gece yatmadan önce sınavdan sonra istediğiniz bölümü ve o bölümü okumak istediğiniz üniversiteyi düşünün. Bu size bu kadar uğraşın , ne için mücadele ettiğinizin bir kanıtı olucaktır ve eğer istiyorsanız onun için daha fazla mücadele verme isteği getirecektir. Hatta istediğiniz üniversite hakkında araştırmalar yapın , kampüsünden tutunda , civarda bulunan cafelere kadar araştırın.

Tabi YGS'ye Gireceklere Hayat Kurtaran Tavsiyeler 125643pşunu hatırlatmakta fayda var üniversitedede kızlar teklif etmiyor , yani çok bişey beklemeyin 😀

2. YGS Anında

Bu evre artık başladığında , yani sınavdaki o kıçımızın zor sığdığı sıralara oturduğumuzda artık önceden yapmış olduğumuz çalışmanın , denemelerin , arkadaş ortamlarında konuşulan yada sınava 7 kere girmiş olan abilerimizden almış olduğumuz tavsiyeleri uygulamama zamanı , evet yanlış anlamadınız uygulamama zamanı. Arkadaşlar kusura bakmayın ama , o size rehberlik eden hocanın , yada 7 kere sınava girmiş olan abinin tavsiyelerine kulak asmayacaksınız herhalde , eğer onlar başarılı olsalardı , ne o muhteşem tavsiyelerine mağruz kaldığımız abi 7 kere sınava girerdi , ne de o hoca rehberlik hocası olurdu.Tek yapmanız gereken rahat davranmak ve bildiğinizi uygulamak.

Yani öncesinde girmiş olduğunuz denemelerden bir farkı yokmuşcasına davranın.Zaten çalışan arkadaşlar hakkını verecektir diye düşünüyorum. Gelelim nerden başlayacağınıza sakın en iyi olduğunuz sorulardan başlamayın ! aman diyim bu uğurda kaç kişi kendini feda etti.Şimdi şöyle düşünün en iyi olduğunuz , denemelerde full çektiğiniz bir alandan başladınız diyelim.En güvendiğiniz bu alanda yapamayacağınız 1 soru hatta takılacağınız o soru size hem vakit kaybettirecek hemYGS'ye Gireceklere Hayat Kurtaran Tavsiyeler 34213pde özgüveninizi yerle bir edecektir. Düşünsenize o güvendiğiniz soruları cevaplayamadığınızı , ben daha bunu yapamıyorsam kötü olduğum bölümlere hiç bakmaya gerek yok kafası yaşamamak lazım.

O yüzden en kötü en zorlandığınız alandan başlamakta fayda var. Zaten iyi olduğunuz alana geçince takır takır yapıcak hatta süreniz artacaktır. Bu arada süre artacaktır demişken , o sırada kodlama hatasını engellemek için kodlama kağıdını 3 5 15 kere gözden geçirmekte fayda var.

3. YGS Sonrası

Artık un’unu elemiş , aylarca çalıştığınız o ilerde hiçbir işinize yaramayacak bilgileri kağıda dökmüş haldesiniz , hele birde sınav iyi geçtiyse akşam arkadaşlarla pes’e gitmek daha da keyifli hale gelir.Bu evrede aslında çokta verilecek bir tavsiye olduğunu zannetmiyorum , siz hakkını verirsiniz zaten 😀 , tabi çokta salmamak lazım LYS yaklaşıyor. 😀

Ve tabi birde internette veya dediğim gibi yüce şahısların   o vermiş olduğu tavsiyelere pek kulak asmayın , bu yazı gibi 😀

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir