YKS ek yerleştirme kılavuzu yayımlandı! Sonuç Sorgulama!

Ana Sayfa Haber Eğitim YKS ek yerleştirme kılavuzu yayımlandı! Sonuç Sorgulama!
  Yaklaşık iki milyon öğrencinin heyecanla beklediği sonuçlar OSYM ‘nin resmi internet sitesinden açıklanmış daha sonra ise tercih işlemleri ve hemen ardından sonuçları yayınlanmıştı. Bu gelişmelerden sonra kimileri sevinirken bazı adaylar ise üzülmüştü. Şimdi ise ek tercih tarihleri merakla bekleniyor. Tercih kılavuzu yayınlandı mı’ cevabı en çok merak edilen soruların başında geliyor. Ek tercihleri kılavuzu ve boş kontenjan ile ilgili araştırmalar her geçen gün hız kazanıyor. Peki YKS ek tercih kılavuzu boş kontenjanlar yayınlandı mı?

 

YKS EK TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI MI? NE ZAMAN YAYINLANACAK?

YKS ek tercih kılavuzu ek tercihlerini gerçekleştirmek isteyen üniversite adayları için ÖSYM’nin resmi sitesinden yayınlanacak. Şuana kadar ÖSYM tarafından resmi bir açıklama gelmezken, tercih kılavuzu yayımlandığında aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz…

YKS EK TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!

YKS Ek Tercih sonuçlarında üniversitelerine yerleşen tüm okurlarımızı tebrik ediyoruz. Yorum bölümümüzde sonuçlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayınız.

HANGİ ÜNİVERSİTELERDE BOŞ KONTEJAN VAR?

İlk tercihlerinin yapılmasının ardından ülke genelindeki tüm üniversitelerde 180 bin 360 boş kontejan kaldı. Tercih işlemleri, ek tercihlere kalan adaylar için bu rakam büyük bir fırsat. Üniversitelerdeki doluluk oranı ise yüzde 82.6 oranında. 180 bin 360 boş kontejan arasında önemli oranda devlet üniversitelerinde boşluk var. Devlet üniversitelerinde 131 bin 955 boş kontejan bulunmakta. Vakıf üniversitelerinde ise doluluk oranı yüzde 75.8 oranında olurken boş kontejan ise 37 bin 839’dur. Yeni sistemde bölümler için getirilen sıralama şartının boş kontenjanlar üzerinde büyük etkisi var.

[contentcards target=”_blank”]

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir