Yaklaşık olarak 2 milyon kişinin girdiği sınavda tercih sonuçları araştırmaları hız kazandı. Adaylar tercihlerini şimdiden merak etmeye başladı. Peki, yks tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, detaylarına bakalım.

Bildiğiniz üzere tercihler 6 Ağustos’ta başladı ve 14 Ağustos’a kadar devam etti. Öğrenciler, ÖSYM tarafından yayımlanan YKS tercih kılavuzuna göre tercihlerini yaptılar. Tercihlerin ardından ise üniversite elektronik kayıtları 29 Ağustos’ta başlayacak. YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? haberimize bakalım.

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor

YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz bildirilmedi. Diğer yandan ise üniversite kayıt tarihlerine bakarak sonuçların ağustos ayının sonuna kadar açıklanabileceği bekleniyor. Yerleştirme sonuçları internet https://sonuc.osym.gov.tr internet sitesinden adaylara duyurulacaktır.

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

Bu arada YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 31 Ağustos ile 4 Eylül 2020‘de, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos ile 2 Eylül 2020‘de yapılacak.

YKS EK TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS 2020 ek tercihleri hakkında bir bilgi paylaşılmadı. Dahası geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos tarihinde açıklandı.

YKS ek tercihleri ise 5 ile 11 Eylül 2019 tarihleri arasında yapıldı. Ayrıca ek yerleştirme ücreti 20,00 TL olmaktadır. Bu arada adaylar ek yerleştirme ücretin, 12 Eylül 2019 tarihi saat 23.59’a kadar yaptılar.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!