Yok Artık : Online Film İzlerken Alt Yazılar Yolu İle Hacklenebilirsiniz !

Ana Sayfa Haber Yok Artık : Online Film İzlerken Alt Yazılar Yolu İle Hacklenebilirsiniz !
  Check Point güvenlik araştırmacıları, dünya genelindeki milyonlarca kullanıcıyı etkileyen ve tehdit eden yeni bir hack sistemini duyurdu.

Kötü amaçlı altyazı dosyaları oluşturan hackerlerın virüsü, kurbanın medya oynatıcısı tarafından indiriliyor, VLC, Kodi, Popcorn-Time ve Stremio gibi popüler medya oynatıcılarındaki zayıflıklar yoluyla, kullanıcılara büyük zararlar verilebiliyor.

 

Online-Film-İzlerken-Alt-Yazılar-Yolu-İle-Hacklenebilirsiniz-webhakim-1460

 

Şu anda savunmasız programları çalıştıran yaklaşık 200 milyon video oynatıcı, bu saldırıyı en yaygın programlardan biri haline getiriyor. Check Point güvenlik araştırmacıları, diğer medya oynatıcılarında da benzer güvenlik kusurlarının bulunduğuna inanıyor.

Not: Güvenli ve hızlı bir antivirüs programı arıyorsanız, en iyi temizleme programı 2017 makalemizden ücretsiz olarak antivirüs indirebilirsiniz.

Aşağıdaki video, etkilenen medya oynatıcılarından birini kullanarak kötü niyetli ve hackerlar tarafından yapılmış zararlı dosyalar, altyazılarla kurbanların nasıl saldırıya uğrayabileceğini göstermektedir; burada kötü niyetli kod, film oynandığında çalışıyor. Ekranın sağ tarafında, saldırganın bilgisayarında hacker işletim sistemini çalıştıran Kali Linux, kurbanının bilgisayarına bağlanmak için bekliyor.

Check Point araştırmacıları, VLC, Kodi, Popcorn Time ve Stremio uygulamalarının güvenlik açıklarını medya yapımcılarına bildirdi, ancak yetkililer bu süreçte video oynatıcı ile çok sık film izleyen kullanıcıların, hemen medya oynatıcı programlarını güncellemelerini öneriyor.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir