Youtube, Anasayfaya ve Mobil Uygulamasına ‘Haber’ Bölümünü Ekliyor!

Ana Sayfa Haber Youtube, Anasayfaya ve Mobil Uygulamasına ‘Haber’ Bölümünü Ekliyor!
  YouTube, dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerden biri olması nedeniyle ve genelde son dakika haberlerin YouTube’de yayınlanmasından dolayı websitesine ve mobil uygulamasına Haberler bölümünü ekleyecek.

Yeni eklenecek olan Haber bölümü, anasayfada kullanıcının izlediği videoların önerileri gibi veya o kanala ait çıkan video önerileri gibi bir bant şeklinde görünecek. Yani, son dakika önemli bir haberi YouTube anasayfasında bütün kullanıcılarına o haberi bir bant şeklinde gösterebilecek. Gündemi istediği gibi anasayfadaki haberleri ile yönetebilecek.

Yeni Haberler bölümü ile ilgili, bölümün sadece son dakika haberleri mi yayınlayacağı, hangi kanallardan haberlerin gösterileceği, haberin niteliği, haberin kategorisi hakkında YouTube’dan kesin bir bilgi yok. Google tarafından ise, bu bölümün paylaşılacağı veya aramalarda görüneceği hakkında da tavrını net olarak belli etmemektedir.

YouTube’nin bu bölümü, Google Haberler bölümü gibi en üst sıralarda kullanıcı odaklı olabilir. Net bir bilgi yok, ancak YouTube haberler bölümünün çok yakında ekleneceği kesin.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir