Youtube kapatılacak mı? Youtube kapanıyor mu? gibi sorular bir anda gündem oldu. Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın eşi Esra Albayrak’a yönelik sosyal medyadaki hakaretlere tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal paylaşım sitelerinin tamamen kaldırılmasını istediklerini ve bunun için düzenleme yapacaklarını söyledi. Ayrıca, ”Twitter kapanıyor mu, Instagram, Youtube ve Netflix kapanıyor mu” gibi platformların kapatılacağı da bir hayli gündem oldu. 

Diğer yandan ise tıpkı Çin’in kendine ait Facebook’u olduğu gibi Türkiye’ye de yerli ve milli sosyal medya siteleri getirilmesi mi amaçlanıyor?

Youtube Kapatılacak Mı?

Youtube Kapatilacak Mi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti il toplantısında açıklamalar yaptı. Erdoğan yaptığı konuşmada kızı Esra Albayrak’a edilen hakaretleri dile getirdi. ”Son yıllarda bu tür ahlaksızlıkların artmasında hem mecraların kontrolsüzlüğünün, hem de organize saldırıların kolaylaşmasının rolü vardır. Niçin Twitter, niçin YouTube, niçin Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz?” şeklinde açıklama yapan Erdoğan, bu gelişmelere bağlı olarak sosyal medyaya düzenleme yapılması gerektiğini önemle vurguladı.

Sosyal Medyaya Ya Düzenleme Yada Tamamen Kapatma

”Aile olarak birkaç gündür işte böyle can atıcı bir meseleyle karşı karşıyayız. Biliyorsunuz önceki gece sekizin torunum dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevinci bir sosyal medya mesajıyla kamuoyuyla paylaştı. On binlerce kişi tebriklerini ifade eden yorumlar yazdı. Fakat sayıca az da olsa bırakınız ahlakı namusu haysiyeti insanlıktan dahi nasibini almamış bazı alçaklar hakaretlerle bu iklimi kirletmeye çalıştı.

Emniyet ve yargı teşkilatlarımız bu haysiyetsizlerin kimliklerini tespit etmeye başladı. Dünyaya gözlerini yeni açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiklerini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde işledikleri suçun hesabını soracağız. Benzer saldırıları daha önce de yaşamıştık.” açıklamalarında bulundu.

Yerli ve Milli Siteler

Cumhurbaşkanı, yabancı sosyal medya sitelerini denetim altına alınmasını veya tamamı ile kaldırılmasına yönelik düzenleme yapılacağını açıklamasının ardından, yabancı sosyal medya platformlarının yerine yerli ve milli sosyal medya sitelerinin kurulacağı ve Çin devletinde olduğu gibi hepsinin devletin kontrolünde olacağı iddia edildi.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 1 ay önce

YouTube de prim yapanlar engellenmeli