Youtube, Mobil Canlı Yayın Duyurusundan Sonra Zirveye Çıktı !

Ana Sayfa Haber Youtube, Mobil Canlı Yayın Duyurusundan Sonra Zirveye Çıktı !
  Dünya’nın en büyük video paylaşım platformu Youtube, bilindiği üzere Şubat ayında tıpkı Instagram gibi, mobil canlı yayın özelliğini kullanıma açmıştı.Ancak canlı yayın özelliğini belirli bir yayıncı kitlesinin kullanacağını belirtmişti ama yeni yaptığı duyuru ile şuan en çok indirilen ücretsiz uygulamalar arasında Youtube mobil app var.

Bu yılın Şubat ayında Youtube’nin başlatmış olduğu mobil canlı yayın özelliği kullanıcılar tarafından bir hayli ilgi gördü.Ancak Youtube, bu özelliğin sadece 10bin abonesi olan yayıncıların kullanabileceğini açıklamıştı.

Bu hafta Youtube mobil canlı yayın özelliğinde değişikliğe gitti ve kısıtlamayı 1000 abone’ye indirdi.Yani artık mobil canlı yayın yapmak için sadece bin aboneye ihtiyacınız var.

Youtube’den resmi bir açıklama gelmedi.Ancak bazı medya kuruluşları Youtube’ye ulaştı ve gelen bilgileri doğruladı.

youtube canli yayin ozelligi

Bunun üzerine App Store’da Youtube’nin mobil uygulaması saatler içinde yüzbinlerce kez indirildi.Bunun abone kısıtlamasının bine indirilmesi ile ilgisinin olduğu açık.

Bilindiği üzere bu uygulamayı kullanan tek şirket Youtube değil.Mobil canlı yayın özelliği başta Periscope,Instagram ve Facebook olmak üzere birçok alanda yaygın olarak kullanılıyor.

Youtube bu özelliği rakiplerine göre geç kullanıma sundu.Bu Youtube’nin mobil canlı yayın özelliğinin pek kullanılmayacağı sorularını akla getiriyor.Ancak durum hiç de öyle görünmüyor.Youtube özelliği tanıttık’dan kısa süre sonra App Store‘da ve Google Play Store‘da yüzbinlerce indirilme aldı.Hatta Youtube’nin mobil uygulaması ücretsiz uygulamalarda ilk sıralara yerleşti.

Periscope,Facebook ve Instagram mobil canlı yayın özelliğini duyurduğundan beri bu kadar ilgiyi kısa sürede çekmemişti.Ancak Youtube bunu çok kısa sürede başardı.

Youtube’nin bu başarısı diğer firmalara büyük bir tehdit oluşturacak gibi görünüyor.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir