Youtube Mobil Canlı Yayın Özelliğini Kolaylaştırıyor !

Ana Sayfa Haber Youtube Mobil Canlı Yayın Özelliğini Kolaylaştırıyor !
  

Okuma süresi : dakika


YouTube, kullanıcılarının mobil cihazlarından canlı yayın yapmasını daha da kolaylaştırıyor.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Şirket, Çarşamba günü, YouTube’un bu özelliği kullanmak için “1.000 abone veya daha fazla” gereksinimini ortadan kaldırarak canlı akışı herkes tarafından erişilebilir hale getirdiğini bildirdi. Şimdi, herhangi bir takipçi sınırı olmadan, herhangi bir abone tabanına sahip kullanıcılar canlı yayını kullanabilirler.

Başlangıçta YouTube, kullanıcıların tablet veya mobil cihazda canlı yayın yapması için 10.000 abone gereksinimi duyurmuştu, bu duyuru normal kullanıcılar için oldukça üzücüydü. Sonra, Nisan ayında, bu sınır ortadan kalktı.

Şu anda platformun herhangi bir aboneye gereksinim duyulmadığı için kullanıcılar herhangi bir nedenle arzu ettikleri takdirde sıfır abone ile canlı olarak yayın yapabilirler.

Bu özelliğe erişebilmek için kullanıcıların doğrulanmış bir kanala sahip olmaları gerekmektedir.

Youtube-Mobil-Canlı-Yayın-Özelliğini-Kolaylaştırıyor-webhakim-p-1721

YouTube’un canlı yayın özelliklerini kullanmak için, YouTube uygulamasına gidin ve sağ alt köşedeki kırmızı canlı yayın simgesine tıklayın. Bu özellik size ya kaydedilebilen ya da düzenlenebilen normal videoyu kaydetme ya da doğrudan uygulamadan akışla “Canlı Yayın” seçeneklerini sunar.

Güncelleme, izleyicilerine gerçek zamanlı olarak ulaşmak isteyen YouTube kullanıcıları için heyecan verici bir adım olsa da, platform şimdi Twitter’daki Periscope veya Facebook Live gibi yıllardır var olan popüler canlı akış seçeneklerini yakalamaktadır. Bununla birlikte, YouTube‘un kendi içindeki videolara olan özverisi, platformun uzmanlaştığı şeydir, bu nedenle canlı yayın talebi muhtemelen acil tutmayacak ve süreç yavaş ilerleyecektir.

Bu özelliğin kullanıcılara aşamalı olarak kullanıma sunulduğunu bildirilsede, uygulamanızda canlı akışı özelliğini hala görmüyorsanız, hesabınızın doğrulanmasını sağlamak için tekrar kontrol etmeniz gerekebilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir