Mahkeme Sonucunda YouTube-Mp3.org Sitesi Kapatılıyor!

Ana Sayfa Haber Mahkeme Sonucunda YouTube-Mp3.org Sitesi Kapatılıyor!
Ebru Taş   YouTube-MP3 Kapatılıyor!

Youtube-MP3 milyonlarca kullanıcı tarafından YouTube sitesindeki videoların linklerinin kopyalayıp Youtube-MP3.org sitesine yapıştırılarak ücretsiz ve kolay bir şekilde mp3 olarak indirilen bir sitedir.

Fakat illegal olması sebebiyle ihlal ediyor, plak şirketleri tarafından da telif hakkı ihlali nedeni ile dava edilmişti. Geçen yıl başlatılan dava sonucundan kapatılma kararı alındı. YouTube-MP3.org sitesi YouTube’un kopya koruma mekanizmasını engellemekle ve DMCA’yı ihlal etmekle suçlandı.

Mahkeme Sonucunda YouTube-Mp3.org Sitesi Kapatılıyor

Site günlük milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor, kolaylıkla mp3 indirimi sağlanıyordu. Sony Music, Universal Music Group, Capitol Record, Warner Bros. Gibi büyük şirketler tarafından da siteye dava açılmıştı. YouTube-MP3.rog’un kurucusu Philip Mateasanz ile RIAA (Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği) aralarında yaptıkları anlaşma ile sitenin alan adı RIAA’ya devredilecek.

Şuan siteye giriş yaptığınızda ve herhangi bir link yapıştırıp dönüştürme seçeneğine bastığınızda “Bazı bakım devam ediyor, lütfen az sonra bir daha deneyiniz” uyarısını veriyor. Büyük ihtimalle site ya farklı bir formatla açılacak ya da tamamen devredilecek. Çünkü günlük çok fazla ziyaretçi almaktadır.  Ayrıca kurucusu olan Philip Muteasanz ödeme yapacak.

YouTube’daki her videonun kolaylıkla indirilebilen bu sitenin kapatılacak olması milyonlarca kullanıcının başka arayışlarda bulunmasına yol açabilir. Fakat diğer illegal olan sitelerde ne gibi yol alınacak şuan bir durum belirtilmedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir