Evden öğren ve eden öğret! Google ve YouTube korona virüs nedeniyle öğretmenlerin ve ailelerin öğrencileri eğitmeye devam etmelerine yardımcı olmak için yeni kaynak sayfaları başlattı.

Google’ın evden öğret olarak adlandırılan sayfası, öğretmenlerin Google ürünlerini kullanarak uzaktan nasıl öğretebilecekleri konusunda öneriler sunmaktadır.

”Evden Öğret Evden Öğren”

Evden Ogret Evden Ogren

Hangouts’u kullanarak video görüşmesi yapmak yada Google Formlar’ı kullanarak online bir test oluşturmak gibi fikirler bulunuyor.

Google’a göre , sayfa ”gelişmeye devam edecek”. Ayrıca, bir dizi slaytta uzaktan organize edilmeyi öğretmek için kaynakları olan bir ”Evden Öğret araç seti” de vardır.

Evden Öğret şu anda yalnızca İngilizce olarak mevcuttur fakat indirilebilir araç setleri ile İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Türkçe ve daha fazla dil seçenekleri mevcuttur.

YouTube’un kaynağı Learn @Home, öğrencilerin evde izleyebilecekleri eğitimsel YouTube kanallarını vurgular. Sayfa, okul öncesi, 5 yaş ve üstü, 13 yaş ve üstü olmak üzere sınıflandırılmıştır.

Google Youtube Partnerliği

google youtube ortakliği

YouTube, Khan Academy ve diğer eğitim odaklı içerik oluşturucularla partnerlik yapmaktadır. Öne çıkarılan bazı kanallar arasında CrashCourse, Cool School, Discovery Education, PBS Kids ve Susam Sokağı var. Learn @ Home şu an için İngilizce olarak sunuluyor. YouTube ileriki zamanlarda Türkçe, Fransızca, İtalyanca, Korece, Japonca, İspanyolca  ve daha fazla dil seçeneğini sunacak.

Google’dan Rekor Bağış

google dan rekor bagis

Google ayrıca, şirketin hayırsever kolu Google.org aracılığıyla Covid-19 salgını için 50 milyon dolarlık katkısının bir kısmını 10 milyon dolarını Uzaktan Eğitim Fonu için başlatıyor.

Google.org ilk önce fondan Khan Academy’ye ”Covid-19 ile ilgili okul kapanmasında etkilenen öğrencilere uzaktan öğrenme fırsatları sunmasına” yardımcı olmak için 1 milyon dolarlık bir bağışta bulunacak.


Kaynak : https://www.theverge.com/2020/3/20/21188489/google-youtube-remote-education-resources-teach-from-home-students-coronavirus
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER