Youtube videolarını bölümlere ayırma ile artık boşa vakit kaybına son. Bildiğiniz üzere Youtube artık sadece video izleme platformunu çoktan aştı.

Yeni nesil canlı video forum platformuna dönüştü. Neredeyse Google’a girişi bile geçecek. Çünkü insanlar hem izlemeyi hemde görselliği seviyor. Ayrıca videoların altındaki yorumlarda insanlara adeta istediği cevapları bulma olanağı sunuyor.

Diğer yandan insanlar 15 20 dakikalık videoları bile en fazla 2 veya 3 dakika izliyorlar. Tabi birde video çekip atanlarda maksat uzun tutmak için gereksiz ayrıntılara yer veriyor.

Youtube bununda önüne geçmek için kullanıcılara kolaylık olsun diye, bölümlere kısımlara ayrıma olayını getirdi. Peki, Youtube videolarını bölümlere ayırma nasıl yapılır, bakalım.

Youtube, Attığı Tweet

Youtube Videosu Bölümlere Nasıl Ayrılır?

Yotube videolarına bölüm eklemek için video açıklamasına zaman damgaları eklemeniz gerekmektedir. Burada işin en önemli kısmı ilk zaman damgası 0.00’da başlaması, bir videoda en az olarak 3 zaman damgasının olması ve her zaman damgasının en az 10 saniye ara ile olması gerekmektedir.

Bu şekilde, videonun açıklama bölümüne zaman damgaları ekler iseniz, Youtube daha sonra otomatik olarak yapmaktadır.

Videoyu ayarladığınızda, videonun altındaki zaman çizelgesinde, bölümleri siyah çizgilere ayrılmış şekilde görebilirsiniz. Dahası artık videodan çok fazla zaman kazanabilirsiniz. Zaman kaybı neredeyse sıfıra iniyor.

Diğer yandan Youtube video bölümler Androd, iOS ve masaüstü çalışmaktadır. Masa üstünde ise başlığı görmek için mouse ile bir bölümün üzerine gelin ve istediğiniz bölüme tıklayın. Telefonlarda ise ekrana tıklayarak istediğiniz kısma gidebilirsiniz.

Youtube Video Bölümlerini Kapatma Nasıl Yapılır?

YouTube üzerinde videoya bölüm ekledikten sonra istediğiniz zaman bölümleri kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken işlem çok basit ilk zaman damgası olan 0.00′ değiştirmek ve farklı bir sayı vermek olacaktır. Bölümler devre dışı kalacaktır.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER