Genel olarak Youtube geliri 1000 Youtube görüntülemesi konuma ve hedef kitleye göre 0.5 ile 2 Dolar arası değişmektedir.

Rakamlar oldukça farklılık göstermektedir. Çoğu kanal ortalama her 1000 görüntüleme için 0.5 Dolar kazanmaktadır.

[Youtuber Nasıl Olunur Sıfırdan] Youtuber Çok Detaylı Anlatım İçin Tıklayın…

Youtuberlar Ne Kadar Para Kazanır?

Youtuber Ne Kadar Para Kazanir

Youtuberların anlık izlenmeye göre gelirleri değişmektedir. Herkesin merak ettiği husus Youtuberlar 1 milyon izlenirse ne kadar kazanır. Youtube para anlık olarak izlenmeye vermektedir. Örneğin, bir video attınız ve bu video bir gün 1 milyon izlendi işte o zaman ortalama olarak 2.5k ile 2.7k arasında değişen bir gelir elde edersiniz.

Bu arada youtuber nasıl olunur, buradan https://webhakim.com/youtuber-nasil-olunur-sifirdan.html bakabilirsiniz.

Diğer yandan ise attığınız video bir sene sonra 1 milyon izlendi çok düşük para getirecektir. Bu arada yine getirir ama anlık izlenmeye göre çok düşük kalacaktır.

YouTube Platformu kazanılan paraları algoritma üzerinden hesaplıyor

1 milyon izlenmeye ne kadar para kazandıklarını soran Business Insider‘ın haberine bakarak fikir elde edebilirsiniz.

YouTube, 1 milyon izlenme için her videoya aynı para vermez

İlk başta dediğimiz gibi belirli algoritmalar var. Ayrıca videoya gelen reklam türü, anlık izlenme ve beğeniler gibi pek çok alanda değişiklik göstermektedir.

Yabancı Youtuber 1,1 milyon izlenme için tam 40.000 dolar!

Kevin David YouTuber olarak sadece bir kazancından bahsetti. YouTube’da 1.34 Milyon abonesi var. Kevin bir videosunda 1 milyon izlenmeye 40 bin dolar kazandığını açıkladı.

ENES BATUR NE GİBİ NASIL YOTUBER OLUNUR TIKLA ÖĞREN

Ülkemizde ise Orkut Işıtmak, Ruhi Çenet, Batur ve Barış Özcan gibi Türkiye’nin en çok izlenen isimler ne kadar kazanıyor?

Arkadaşlar bu konu hakkında milyon kadar bilgi var. Şimdi buraya yazacağım şu kadar kazanıyorlar falan. Size vereceğim linkte direkt olarak Youtuberların ne kadar kazandığını hesaplıyor. Bu arada bu kadar net nasıl konuşuyorsun derseniz de bizde Youtube için video çekiyoruz ve hemen hemen aynı parayı hesaplıyor. İşte adresi bu https://socialblade.com/ buraya girip bakmak istediğiniz kişinin Youtube linkini alıp ana sayfasına yapıştırdığınız takdirde hesaplayacaktır. Mesela Enes Batur’a bakalım.

ENES BATUR NE GİBİ NASIL YOTUBER OLUNUR TIKLA ÖĞREN

  • İlk olarak https://socialblade.com/ tıklayın.
  • Daha sonra bakmak istediğiniz Youtuber’un Youtube sayfasına gidin. Ardından üstteki URL’yi kopyalayın.

  • Bu kısımda ise yukarıdaki verdiğimiz linke tıkladıktan sonra buraya Enes Batur’un Youtube URL’sini yapıştırın ve mavi arama kısmına tıklatın.

  • Son olarak ise bu sayfadan ilk işaretlediğim yerde aylık alt taraftaki ise yıllık. Üstte 24.4K aylık kazancı var. Yani 24.4X8.5 dediğimizde 207 Bin TL aylık kazancı var diyebiliriz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER