YouTube, aklınıza gelebilecek her konuyu kapsayan; haber, müzik, filmler, şovlar, canlı akışlar ve Vlog’lar arasında günde milyarlarca görüntü üretir. Birkaç reklamın tadınızı kaçırmasının dışında, dahası tüm bu içerikler ücretsizdir.

Ayrıca yüklenen milyonlarca saatlik videolardan tavsiyeler, dersler ve daha pek çok şey çıkartan bir dizi eğitim kılavuzu bulabilirsiniz. Bu rahatlıkla, sayısız beceriyi öğrenebileceğiniz anlamına geliyor. İşte size ücretsiz öğrenmeye başlayabileceğiniz 6 yetenek.

Enstrüman Çalmak

Müzik aleti veya müzik tarzı ne olursa olsun, YouTube size yardımcı olabilir.Bir grup kurmak ister misiniz? Çalmak istediğiniz her türlü enstrüman ne olursa olsun,başka bir yerde size öğretmek için bir YouTube videosu yüklenmiş olacaktır.Kuşkusuz bu videoların kalitesi değişebilir. Zaman ve sabır ile en azından bazı temel bilgileri öğrenebilir ve becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

GuitarJamz,gitar çalmaya nazik bir giriş yapmıştır.Eğer klavyeli enstrümanlar tarzınızsa, Lypur’daki öğretici videolara göz atın.Seçtiğiniz enstrümanla ilerleme kaydettiğinizde,belirli şarkılar için talimatlara da bakabilirsiniz.

Kendini Savun

YouTube, kendini savunma hareketleriyle de yardımcı olabilir. Aslında yapana kadar, kendini savunma hareketlerine ihtiyacın olacağını asla düşünmezsiniz. Fakat hazırlanmak en iyisidir. Cüzdanınız veya hayatınız buna bağlı olabilir. YouTube, Active Self-Protection (aktif kendini koruma) ve Self-Defense Tips and Tricks (öz savunma ipuçları ve püf noktaları) gibi kanallardan kapsamlı video dersleri sunmaktadır.

Kuşkusuz yalnızca YouTube videolarını izlerseniz ve başka hiçbir şey yapmazsanız, tam bir dövüş sanatları uzmanı olamazsınız. Wing Chun Tai Chi JKD ‘den savunma hareketlerini, Fight Tips’ten de savunma tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Yabancı Bir Dil Konuşmak

Ücretsiz olarak yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız, en iyi seçenek özel bir akıllı telefon uygulamasıdır. Ancak zengin bir YouTube videosu, yabancı bir ülkenin dilini öğrenmenin bir başka yolunu sunar. Tam kurslardan belirli kelimeleri odaklanan alıştırmalara kadar her şeyi bulacaksınız.

Sıfırdan başlayarak Almanca temellerini öğrenmek için mükemmel bir kaynak olan Get Germanized’i denebilirsinizFransızca için ise, zaten temel bilgilere sahip olan, ancak konuşma becerilerini geliştirmek isteyenler Vincent ile Fransızca Öğrenin’i inceleyin. Sid Efromovich’in kısa TEDx Talk’unda olduğu gibi, herhangi bir yabancı dili öğrenmek için birçok dil bilgisi ipuçlarını bulabilirsiniz.

Daha İyi Fotoğraflar Çekin

Fotoğrafçılık, YouTube’un sayesinde üstesinden gelebileceğiniz başka bir yaratıcı alan. İster akıllı telefonunuzla daha iyi  fotoğraf çekmek için ya da ilk DSLR cihazınızı satın almaya başlamanızla da, YouTube’daki birkaç eğitici videolardan faydalanabilirsiniz. Fotoğrafçılıkla ilgili ip uçlarının yanı sıra, kameralarınızın bakımı konusunda da tavsiyeler arayabilirsiniz.

Serge Ramelli’nin gece görüş fotoğrafçılığı ipuçları, Katelyn Adkisson’dan spor fotoğraf çekimleri, farklı kamera markaları ve modelleri için de geçerli olan Cooph fotoğrafçılık önerileri ve daha pek çok şey bulabilirsiniz.

Çizim ve Boyama

YouTube, sihirli bir şekilde doğal yetenek sunamamasına karşın, çizimciler ve ressamlar için mükemmel tavsiyelerle dolup taşıyor. Hangi sanat tarzını takip ederseniz edin, yaratıcılığınızı kesinlikle yükseltebilirsiniz.

Sanat videoları her düzeydeki deneyim ve kabiliyeti kapsar. Örneğin ; PaintersNest, yeni başlayanlar için boyama tekniklerine nazik bir giriş yapmıştır. Madison Dunaway ise daha ileri sanatçılar için daha karmaşık pointilism tekniğini ayrıntılı olarak ele alıyor.

Bilgisayar Kur

Bir bilgisayar satın almak kolay. Ancak kendi ürününüzü oluşturarak, makinenin çalışma şekli hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve tam özelliklerine uyan özel bir ürün elde edebilirsiniz. Parçaları ayrı ayrı satın alarak ve işçiliğinizi kendiniz yapmak suretiyle de bir miktar tasarruf edebilirsiniz.

Birçok YouTube kullanıcısı size ipucu ve tavsiyelerle yardımcı olacaktır. Bitwit, yeni başlayanlar için adım adım ayrıntılı bir rehber içeriyor. Ayrıca işlemcinin ayrı parçaları üzerinde, işlemci takma gibi videolara da bakabilirsiniz.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir