Cevap hayır. Korona virüsüne karşı önlem almak için tıbbi maskeler yetersiz kalmaktadır.

Son zamanlarda yaygınlaşan koronavirüsüne karşı önlem almak isteyen insanları yüzlerinde tıbbi maskelerle görebiliyoruz. Peki tıbbi maskeler yeterli korumayı sağlıyor mu? Cevap hayır. Koronavirüsüne karşı önlem almak için tıbbi maskeler yetersiz kalmaktadır. Yüz maskesi koronavirüsten koruyabilir mi?

Yüz Maskesi Koronavirüsten Koruyabilir Mi?

Yuz Maskesi Koronavirusten Koruyabilir Mi

N95 maskesi olarak adlandırılan bu özel maske Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsüne karşı yeterli korumayı sağlıyor. Diğer yandan ise başka bir çare olarak da solunum cihazı kullanan insanlar hakkında konuşan bazı doktorlar
Solunum cihazı bir maskeden daha kalındır ancak açık kullanım için tavsiye edilmemektedir. İfadelerini kullandı.

Ayrıca ekledi:

Uzmanlar bu solunum cihazlarının burun yanaklar ve çene etrafına nasıl uygun şekilde monte edileceği konusunda her yıl yeni bir eğitime tabii tutulurlar. Bunun amacı insan genelinin her yıl değişen yüz kemik yapısına uygun maskeler üretmek ve maskelerin kenarlarından hava giriş ihtimalini sıfıra indirgemektir.

Ayrıca solunum cihazları kullanılırsa solunum cihazı maskesi çok kalın olduğu için nefes alıp verme işi zorlaşıyor ve bir efor sarfetmeye gerek duyuluyor. Ve içerisi fazlasıyla sıcak ve nemli olabiliyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER