Vatandaşlara her alanda müjdeli haber gelmeye devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan göre TOKİ’den ev alan vatandaşlara peşin ödeme yaparlarsa %20 oranında indirim yapılacak. Yani TOKİ % 20 indirim hesaplamasında epey indirim uygulanmış olacak. Peki, TOKİ yüzde yirmi indirim hesaplama, yüzde 20 TOKİ indirimi ne kadar, hangi bankaya ödenecek? Peşin ödeme TOKİ indirimi kaç TL olacak? Hepsine haberimizde bakalım.

Bu kapsamda TOKİ indirim kampanyasını ne zaman yapacak diye merak edenler için yapılan açıklamada, erken ödeme yapanlara Ekim ve Kasım aylarında işlem yaptıkları zaman indirim yapılacağı belirtildi. Peki, OKİ peşin ödeme indirimi 2020 kampanyası ne zaman sona erecek? Hemen bakalım.

TOKİ İndirimi Ne Kadar Olacak?

yuzde 20 TOKI indirimi ne kadar

TOKİ Başkanlığı’ndan ev alanlara ve hali hazırda ödeme yapanlara yönelik Çevre Bakanı Murat Kurum müjdeyi açıklamıştı.

TOKİ indirimi ne zaman başlayacak diye araştıran vatandaşlara Bakan Kurum, Ekim ve Kasım aylarında indirim sağlanacağını açıkladı.

TOKİ indirim kampanyası ne kadar olacak diye araştıran vatandaşlara, kalan borcun % 20 oranında indirim beklendiğini vurgulayalım. Diğer yandan ise 2020 TOKİ indirim hesaplama detayları başvuru yaptığınız yerde verilecektir.

toki indirim

2020 TOKİ Yeni İndirim Kampanyası

2020 TOKI Yeni Indirim Kampanyasi

TOKİ kurumundan vatandaşlara müjde geldi. Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklamasında TOKİ’nin son dakika indirim kampanyasına aktarıldı.

Murat Kurum, TOKİ’den ev alan vatandaşlara peşin ödeme indirimi uygulanacağını belirtildi. % 20 oranında indirim yapılacağını duyurdu.

TOKİ Alt Gelir Grubu Dar Gelirli Aileler İçin Satılan Ucuz Konut Projeleri İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

2020 TOKI indirim hesaplama

Proje kapsamında sizlere şartları açıklayalım;

  • Türk vatandaşı olmak, başvuru yapılacak olan konut projesinin yer aldığı il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet etmek ve bu il nüfusuna kayıtlı olmak,
  • Daha önce TOKİ’den konut almamak ya da TOKİ kredisi kullanmamış olmak,
  • Konut başvurusu yapacak olan kişinin kendisine, eşine ya da bakmakla yükümlü olduğu velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir taşınmaz kaydı bulunmaması,
  • Başvuruda bulunacak olan kişinin en az 25 yaşında olması,
  • Aylık toplam hane halkı geliri sınırının 2 bin 600 lirayı aşmaması

TOKİ Başvuru Nasıl Yapılır?

TOKI Basvuru Nasil Yapilir

TOKİ kurumundan ev sahibi olmak isteyen vatandaşların https://www.toki.gov.tr/ internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlara başvurarak, peşinatı Halkbank ya da Ziraat Bankası’na yatırması gerekecek.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!