Yüzümüzdeki Akneler Hangi Problemden Dolayı Oluşur?

Ana Sayfa Haber Yüzümüzdeki Akneler Hangi Problemden Dolayı Oluşur?
Ebru Taş   Yüzümüzdeki Akneler Hangi Problemden Dolayı Oluşur?

Günlük hayatımızda yaşadığımız stresler, düzgün ve sağlıklı beslenememek, vücudumuzdaki bazı sistemlerden dolayı yüzümüzde zaman zaman akneler oluşabilir. Peki, bu küçük ama canımızı sıkan yüzdeki akneler neyin sinyalini veriyor olabilir hiç düşündünüz mü? Yoksa sadece onları sıkmakla uğraşıp yanlış bir yol mu izliyorsunuz? Aslında vücudumuz bize hangi problemden oluştuğunu belirtiyor olabilir, hadi gelin yüzdeki akneler nerede ve neden oluşuyormuş bakalım. Yukarıdaki fotoğrafa bakarak aşağıdan okuyabilirsiniz.

1-2. Bölgeler Sindirim Sistemi

Kaşınızın üst bölümlerindeki akneler sindirim sisteminizle ilgili bir problemden dolayı oluşmuş olabilir. Nedenleri çok fazla hazır yani fast food gibi, işlenmiş ve yağlı gıdalar tüketiyorsunuz. Yağı azaltın ve vücudunuz için çok gerekli olan suyu bol bol için.

3.Bölge Karaciğer

Kaşınızın ortasındaki akneler karaciğerden kaynaklanıyor olabilir. Nedenleri herhangi bir besine alerjiniz olabilir ve siz şu sıralar tüketmiş olabilirsiniz. Yediklerinize dikkat edin. Alkol kullanıyorsanız bırakın, bırakamıyorsanız azaltmaya çalışın.

4-5-7-8. Bölgeler Böbrekler

Göz çevrenizdeki koyu halkalar yetersiz sıvı aldığınızın bir göstergesidir. Bol bol su tüketmeye çalışın ve su değeri yüksek besinler tüketin. Kulak çevresindekiler ise aşırı kahve veya aşırı gazlı içecek içtiğinizin bir göstergesidir.  Bu içecekleri içmeyi azaltın.

  1. Bölge Kalp

Burnunuzun üzerinde çıkan akneler kalple ilgili bir sorun olduğundan olabilir. Kalp dediysek hemen gerilmeyin. Kırmızı eti çok tüketiyor olabilirsiniz. Bir süre az yeme çalışın. Ayrıca B vitamini ölçtürmenizde fayda var.

9-10. Bölge Solunum Sistemi

Yanaklarınızda oluşan sivilceler solunum sistemi problemlerinden dolayı olabilir. Sigara kullanıyorsanız mutlaka azaltın. Hatta kullanmayın. Astımınız var ise oluşuyor olabilir. Her ikisi de eğer değilse alkali beslenmeye çalışın yani yeşil sebzeler sağlıklı yiyeceklerden oluşan beslenmedir. Şekeri hayatınızdan azaltmaya hatta yavaş yavaş çıkarmaya çalışın.

11-12 Hormonlar

Ağzımızı alt bölgesinde çıkan sivilceler hormonal bir dengesizlikten oluşuyor olabilir. Koyu yeşil yapraklı sebzeler tüketmeye çalışın. Ayrıca cilt temizliğinize özen gösterin yapmıyor iseniz cildinizi mutlaka temizleyin.

13- Mide

Çenemizde çıkan sivilceler midenizle ilgili olabilir. Midenize aşırı yüklenmekten kaçının. Yağlı yiyecekler, asitli içecekler ya da mide asidini artıracak yiyecek içecekleri tüketmeyi azaltın. Toksin yükünüzü azaltın ve bitki çayları tüketin.

14- Boyun

Son bölgemiz boynumuzda çıkan akneler. Troidlerinize zaman zaman doktora baktırmakta fayda var. Yavaş veya hızlı çalışıyor olması vücudumuzdaki bazı fonksiyonları da etkiliyor. Troidle ilgili bir problem var ise boynunuzda çıkıyor olabilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir