Zayıf ve Kırılan Tırnaklar İçin Pul Biber Kürü

Ana Sayfa Genel Zayıf ve Kırılan Tırnaklar İçin Pul Biber Kürü
Ebru Taş   Zayıf tırnaklar için pul biber kürünü öğrenmeye hazır mısınız? Tırnak protein, demir, çinko, magnezyum, A ve D vitamini eksikliği gibi durumlarda zayıflaşır ve kırılır. Özellikle kadınlarda bu durum pekte sevmediğimiz hele uzatıyorsak hiç karşılaşmak istemediğimiz bir durumdur. Bu durumu vitamin kaynağıyla destekleyerek çözmemiz mümkün. Fakat bir de doğal yöntemle ne yapabilirim diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Hem erkekler hem kadınlar uygulayabilir. Çok basit evde bulunan malzemeyle tırnaklarımızı güçlendirmek mümkün.:)

Tırnak Kürü Malzemeleri:

5 damla su

1 çay kaşığı pul biber

1 çay kaşığı nemlendirici krem

(İsteğe bağlı yarım çay kaşığı badem yağı)

Tırnak Kürü Hazırlanışı:

Bir kâseye malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Malzemeler birbirine karıştıktan ve biraz yoğunlaştıktan sonra hazırlamış olduğumuz karışıma eğer isterseniz yarım çay kaşığı badem yağı eklemenizi de tavsiye ederim. Çünkü badem yağı potasyum ve çinko açısından zengin bir yağdır. Tırnaklarınızı besler ve tırnaklarınıza parlaklık katar.

Badem yağı

Tırnak Kürü Uygulanışı:

Karışım hazır olunca bir kulak çubuğu yardımı ile tırnaklarınızın üzerine, kenarlarına ve tırnaklarınızın içine uygulayın. 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Eğer yara varsa uygulamayın içinde pul biber olduğu için yakabilir. 10 dakika geçtikten sonra iyice köpükleyip, durulayın tırnaklarınızın arasında kalmasın. İsterseniz her gün uygulayabilirsiniz ben her gün yapamam haftada kaç gün yapsam yeterli olur derseniz haftada 3 kere uygularsanız yeterli olacaktır.

EK BİLGİ: Ben karışımı dudaklarıma da uyguladım. Pul biber dudaklar üzerinde dolgunlaştırıcı etkisi olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Hem badem yağı ve nemlendirici olduğu için daha yumuşak ve dolgun olacaktır.:)

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir