Kısmi seferberlik ilan edilen Rusya’dan korkutan açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Putin’in “Her türlü silahı toprak bütünlüğümüzü korumak için kullanırız.” açıklamasından sonra bu kez de Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev, açık açık ‘nükleer silah’ kullanabileceklerini söyledi.

Rusya’dan Korkutan Açıklama: Nükleer Silahları Kullanabiliriz

Zelenski'den Kritik Aciklama

Rusya’dan gelen haberler tüm dünyayı endişelendirmeye devam ediyor.

Kısmi seferberlik ilan edildiğini duyuran Putin, Batı’ya gözdağı vermiş ve nükleer silah kullanma imasında da bulunarak, “Her türlü silahı toprak bütünlüğümüzü korumak için kullanırız.” demişti.

Seferberlik kararı sonrası Rusya’dan bazı vatandaşların ayrıldığı ve havalimanlarında yoğunlukları oluştuğu gözlemlenmişti.

RUSYA’DAN NÜKLEER SİLAH AÇIKLAMASI

Bugün ise tüm dünyada endişe yaratan yeni bir açıklama geldi. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev, nükleer silahların kullanımı konusunda yeni bir tartışmayı başlatacak ifadeler kullandı.

Medvedev, “Nükleer dahil herhangi bir Rus silahı Rusya’ya ait olduğu kabul edilen toprakları savunmak için kullanılabilir” diye konuştu.

Medvedev şöyle devam etti, “Rusya stratejik nükleer silahlar da dahil olmak üzere her şekilde topraklarını korumaya hazır. Donbas’ta referandum yapılacak, bundan geri dönüş yok.”

(Reuters)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER