• Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Ziya Selçuk Açıkladı! Yüz yüze eğitimin başlamasına az kala dikkat çeken açıklama

Uzaktan eğitim bilindiği üzere 31 Ağustos’ta başladı. 21 Eylül’de ise yüz yüze eğitim başlayacak. Başlamasına 1 hafta kala ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, veli toplantılarının uzaktan çevrim içi olarak yapılacağını açıkladı.

Ziya Selçuk Açıkladı! Yüz yüze eğitimin başlamasına az kala dikkat çeken açıklama

Ziya Selçuk Açıkladı

Yüz yüze eğitimin 21 Eylül’de 1. sınıf ve okul öncesi öğrencileri için başlanacağının ardından okullarda alınacak tedbirlerle ilgili çalışmalar sürüyor. 81 İl Milli Eğitim Müdürlüklerine talimat veren Bakan Ziya Selçuk, veli toplantıları için de çalışma başlattı.

Bakan Selçuk, açıklamasında: “Hafta içinden itibaren okul yönetimlerimiz, velilerimizi her türlü konuda detaylıca bilgilendirmek için küçük gruplar halinde ya da bireysel olarak bilgilendirme toplantı ve görüşmeleri gerçekleştirebileceği gibi telefon ve internet gibi çeşitli iletişim kanallarını kullanarak uzaktan çevrim içi toplantılar da yapabilecek. Yüz yüze eğitimin ilk ders zili öncesinde ilkokul 1. sınıf öğretmenlerimiz de velilerle çevrim içi toplantılar yapmaya başlayacak. Önemli olan iletişim kanallarını açık tutmak ve eğitim sisteminde önemli bir paydaş olan velilerimizin desteğini almak” açıklamasını yaptı.

EBA Canlı Ders 900 Bin Sınıf

Bakan Selçuk yaptığı diğer paylaşımında;”EBA canlı sınıflar için günlük canlı ders kapasitemiz şu an için 900 bin sınıf. Bu demek oluyor ki 900 bin sanal sınıfta öğretmenler öğrencileriyle buluşuyor, eğitim devam ediyor. Sürece uyum sağlayan tüm çocuklarıma ve meslektaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.” paylaşımında bulundu.

EBA Destek Noktaları’ndaki 200 bin bilgisayarın ekranına yerleştiriyoruz

Bakan Selçuk,”Uzaktan eğitimdeki öğrencilerimiz, bilgisayarlarınızda sizi böyle bir ekran karşılasın isterim. Kendinize ve olaylara bakış açınızı değiştirdiğinizde çok şey değişir. Biz bunu EBA Destek Noktaları’ndaki 200 bin bilgisayarın ekranına yerleştiriyoruz.” paylaşımında bulundu.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!