Yüz yüze eğitim 1.sınıflar haricinde açılmıştı. Diğer sınıfların ise durumu merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise milyonları ilgilendiren konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Cumartesi okul mu olacak?

12 Ekim itibari ile 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin iki gün yüz yüze, üç gün de uzaktan eğitim alacağını açıklardı ve ayrıntılara devam etti. Bu kapsamda öğrenciler gerektiği takdirde cumartesi de okula gidecek. Öğrenciler ister EBA’dan görsün isterse yüz yüze olsun tüm müfredattan sorumlu olacak, yüz yüze eğitimde velilerin izni alınacak. İşte tüm detaylar, haberimizde.

Ziya Selçuk Detayları Açıkladı! Cumartesi Okul Mu Olacak?

Cumartesi Okul Mu Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçileceğini açıklamıştı, bunun ayrıntıları netleşmeye başladı. 12 Ekim Pazartesi günü resmen belirlenen sınıflar okula başlayacak.

204 gün aradan sonra okulla buluşacaklar

okullar açılacak mı

Bilindiği üzere 23 Mart’tan bu yana evde uzaktan eğitim alan öğrencilerden 2, 3, 4 ile 8 ve 12. sınıflar 204 gün aradan sonra okulla buluşacaklar. Bakan Ziya Selçuk bu sınıflarda aşamalı yüz yüze eğitime nasıl geçileceğini anlattı.

Bilim Kurulu Önerisi Haftada 2 gün

12 ekimde hangi okullar açılacak

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda sınıf mevcutları ve çocukların okulda kalış süreleri azalacak. Bu kapsamda yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimin birlikte planlaması yapılacak.

Haftanın 2 gününde okulda olacaklar, sınıf mevcutları gruplara ayrılarak azaltılacak. Okulda bulunmalar eskiye göre çok aza inmiş olacak.

Okula Göndermede Veli Rızası Alınacak

Öğrencilerin okula gönderilmesinde veli rızası uygulaması devam edecek. Yani öğrenciyi göndermek istemeyen veliye esneklik sağlanacak. Diğer yandan ise öğrenciyi okula göndermeyen velinin uzaktan eğitime devam etmesi gerekecek. Öğrenci devamsız sayılmayacak.

Diğer Sınıflar da Kritik Süreç 3 Hafta Sonra

3 hafta sonunda diğer sınıfların yüz yüze eğitime geçip geçmeyeceği hakkında tekrar oturup konuşulacak. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11.sınıflar için süreç diğer haftalarda netlik kazanacak.

Cumartesi Okul Olabilir

Köy okulları ve özel gereksinimli öğrencilerin de yüz yüze eğitimleri başlıyor. Öğrenci velisinin rızasıyla okula gidecek. Okula gelmeyen de müfredattan sorumlu olacak. Okullar gerekirse cumartesi günlerine de ders koyabilecek.

Tüm Müfredattan Sorumlular

Uzaktan eğitim yine yüz yüze eğitimle birlikte devam edecek. Yani tüm kademelerde tüm yayınlar günde 3 kez tekrar edilecek. Öğrenciler tüm müfredattan sorumlu olacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!