Ziya Selçuk Son Dakika Açıklaması, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okullarımızı 21 Eylül’de yeniden açma konusunda büyük bir çaba içerisindeyiz.” açıklamalarında bulundu.

Ziya Selçuk Son Dakika Açıklaması! Okulları Açma Çabası İçindeyiz!

Ziya Selçuk Son Dakika Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 21 Eylül’de planlanan yüz yüze eğitimle ve alınacak kapsamlı önlemler ile ilgili önemli açıklama yaptı.

Bakan Selçuk açıklamasında: Okullarımızı 21 Eylül’de yeniden açma konusunda büyük bir çaba içerisindeyiz. Okulun hangi mekanında ne yapacağız, nasıl yapacağız, öğretmenler neye dikkat edecek, okul yöneticilerin alması gereken önlemler nelerdir, servis araçları için alınması gereken önlemler nelerdir… Tüm bunları ayrıntılı olarak ortaya koyup simülasyonlarını yaptık” ifadelerini kullandı.

2000 Denetmen Olacak

2000 denetmen okulların hazır olup olmadığı konusunda, hangi okulların ne ihtiyacı olduğu konusunda belirli kontrol listeleri dayalı olarak da ortaya koyuyorlar. Ayrıca hangi tedbirlerin alındığı ile ilgili raporlar hazırlandı.

Diğer yandan ise hazır olan okullarımız için de böyle bir belge düzenlememiz söz konusu olmaktadır. Okullar kendi değerlendirmesini yapmalıdır.

Olası tüm koşullara göre planlar hazır. Çocuklarımızın sağlığını biz önemsedikçe velilerimizin de okullara olan güvenini artacağına eminiz. Bize ‘Şu kademelerde riskin olmadığı söz konusudur’ denildiğinde biz o kademelerde açarız.” ifadelerini kullandı.

Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim ile alt yapı eksiklikleri var gereken önlemleri almaya özen gösteriyoruz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!