Koronavirüs salgını çıktığından beri çoğu kurumsal yer uzaktan çalışma sistemine geçti. Tabi bunu da Zoom uygulaması ile çoğu yer yapmaktadır. Özellikle eğitim kurumları canlı derslerini bu uygulama üzerinden yapmaktadır. Bu arada tablet, telefon, bilgisayara nasıl yükleneceğini öğrenciler merak etmektedir. Peki, Zoom canlı derse nasıl girilir? detaylarına bakalım.

Zoom canlı derse katılma, öğrenciler ve öğretmenler tarafında da kullanılan Zoom uygulaması oldukça fazla kullanılmaya başlandı. Bilindiği üzere uzaktan eğitime geçiş yapıldığından beri bu uygulama üzerinden dersler yapılmaktadır.

Ücretsiz olarak telefonlara mobil marketler üzerinden indirilebilir. Diğer yandan ise Zoom uygulaması canlı ders nasıl takip edilir öğrenci ve öğretmenler için tüm ayrıntılarına bakalım.

Zoom Telefona Nasıl İndirilir?

zoom telefona indir

Zoom uygulamasını rahat bir şekilde telefonlarınıza indirebilirsiniz. Tabi kullandığınız işletim sistemine göre indirmeniz gerekecektir. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Zoom uygulamasını Play Store’dan indirmek için tıklayın.

Zoom uygulamasını iOS’dan indirmek için tıklayın.

Zoom Canlı Derse Nasıl Girilir?

Zoom Canlı Derse Nasıl Girilir

Zoom uygulamasında canlı derse girebilmek için yapmanız gereken işlemler var. Hem öğrenci hem de öğretmenler için detaylarını açıkladık.

Öğrenci Canlı derse girebilmek için;

1-İlk olarak Zoom uygulamasını indirin.

2- Daha sonra uygulamayı kurun öğretmenin verdiği kodu girin.

3- Son olarak Join bölümüne tıklayın ve derse girin.

Öğretmen Canlı derse girebilmek için;

1- İlk önce Zoom uygulamasını indirin.

2- Daha sonra uygulamayı kurun kayıt olun.

3- Son olarak New Meeting kısmına tıklayın ve canlı dersi başlatın.

Screenshot 17 2

Zoom Uygulaması Nedir?

Zoom uygulaması uzaktan eğitim yapmak isteyenler için tasarlanmış canlı yayın uygulamasıdır.

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır

Toplantı, canlı yayın yapmak istediğinizde Zoom uygulamasının resmi sitesine girerek canlı yayını başlatabilirsiniz.  Diğer yandan ise Zoom sitesinde girdiğinizde sağ kısımda bulunan Sign Up Free kısmına tıklayın, mail adresi, facebook yada Google hesabı ile kayıt olabilirsiniz.

Mail ile kayıt olursanız adresinize gelen doğrulama linkini doğruladıktan sonra Download Run yaptıktan sonra indirme işlemi gerçekleşecektir. Son olarak ID verdiğiniz takdirde canlı yayına insanları davet edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER