Zoom uygulamasında canlı dersler işlenmektedir. Sesimiz ve görüntümüz direkt olarak karşı tarafa gitmektedir. Bunun olmasını bazı kullanıcılar istemiyor. Bu sebeple Zoom mikrofon kapatma ve Zoom kamera kapatma nasıl olur? detaylı olarak anlattık. Hadi bakalım.

Zoom Mikrofon Kapatma

Zoom Mikrofon Kapatma

Zoom mikrofon kapatma nasıl yapılır? diyorsanız işini aslı doğru yerdesiniz, kolay yöntemiyle göstereceğiz.

  • İlk olarak Zoom konuşmalarında, mikrofonunuzu kapatmak için, imleci konuşma penceresinin sol alt kısmında bulunan Sesi Kapat butonuna tıklayın.

Diğer yandan ise Zoom uygulamasını bilgisayarda kullanırken , mikrofonu kapatma klavye kısayolu olan Alt+M aynı anda basarsanız kapanacaktır.

Zoom uygulamasında sesiniz kapalıyken, üzerinde kırmızı çizgi olan bir mikrofon simgesi yer alacaktır. Yani ona tıkladığınızda başları sizin sesinizi duymaz anlamanı gelmektedir. Ona bastığınız anda mikrofon kapalı olacaktır.

zoom mikrofon kapatma nasil yapilir

Zoom Kamera Kapatma

Zoom Kamera Kapatma

Zoom kamera kapatma işlemini de yapabilmek için yapmanız gereken adımlar bulunmaktadır. Bu adımlara birlikte bakalım.

1- İlk olarak Zoom uygulamasına giriş yapın.

2- Daha sonra Zoom ekranında sağ üst kısımda profil simgenizi tıklayın.

3- Ardından ‘‘Settings” kısmına tıklayın.

4- Son olarak Meetings kısmında To disable Video when joining a meeting kısmında tıklayın.

Not: Zoom canlı derse katılırken, kameranızı otomatik olarak kapatmak için, Settings (Ayarlar) kısmının sol tarafındaki Video kısmına tıklayın.

zoom kamera kapatma nasil yapilir

Not 2: Zoom uygulamasında canlı toplantı yada derse katıldığınıza görüntünüzün gitmesini istemiyorsanız, Zoom’a giriş yaptığınızda sol alt kısımda araç çubuğunda bulunan Videoyu Durdur tıklarsanız görüntü gitmez. Bilgisayarda kısa yol ile açıp kapatmak için ise Alt+V kısayolunu kullanabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER