ÖSYM fotoğraf değiştirme nasıl yapılır? 2020 ÖSYM fotoğraf güncelleme yapmak artık çok kolay.

ÖSYM sisteminde geçmiş yıllardan kalan fotoğraflarını güncellemek isteyen öğrenciler sınavlara girişte bir hayli zorluk yaşıyordu. Online olarak değiştirme eskiden yoktu ve farklı yerlerde fiziksel olarak fotoğraflarını değiştirmek zorundalardı. Ancak artık ÖSYM fotoğraf değiştirme işlemini online yaptı ve rahatlıkla adaylar fotoğraflarını değiştirebilecekler.

ÖSYM fotoğraf değiştirme

Fotoğraf güncelleme işlemini adım adım anlattık. Buyrun;

1- ÖSYM AİS sayfasına giriş yapın veya https://ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris buradan direkt olarak gidin.

2-Giriş yaptığınız ekrandan sol altta kalan Fotoğraf bilgilerim yazısına tıklayın.

ÖSYM fotoğraf değiştirme

3-Burada fotoğrafınız onaylanmıştır uyarısını alıyorsanız, yeniden fotoğraf onaylatmanıza gerek yoktur.

Çekilen her fotoğraf merkez tarafından kontrol edilmektedir. Fotoğrafınız reddedilmediği sürece 50 ay geçerlilik süresi bulunmaktadır.

NOT: ÖSYM tarafından fotoğrafınız uygun bulunmayarak bulunmamışsa “Sınav Fotoğraf Güncelleme” süreci içerisinde fotoğrafınızı başvuru dönemi içerisinde, fotoğrafınızı çeken başvuru merkezinden ücretsiz olarak güncelletin.

ÖSYM fotoğraf değiştirme

ÖSYM Fotoğraf Değiştirme Artık Çok Kolay

ÖSYM, fotoğraflarının süresi dolan öğrencilerin fotoğraflarını güncellemek için artık bir sınava başvurma olayını kaldırdı. Yani artık herhangi bir sınava başvuru yapmadan da fotoğraflarınızı güncelleyebilirsiniz.

Fotoğraf süresi dolmuştur uyarısı çıkıyor, nasıl düzeltebilirim?

Sistemde fotoğraflarının “Geçerlilik Süresi Dolan” adaylar; herhangi bir sınava başvuru süreci olmaksızın Sınav Koordinatörlüklerinden (SK) ve SK yetkisi olan başvuru merkezlerinden ilgili fotoğraflarını güncelleyebilecekler veya direkt olarak altta bulunan butonu tıklayın (eğer varsa) otomatik olarak güncellenecektir.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!