Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?
  Çoğu insanın gününün yarınsan fazla zamanını geçirdiği bu sosyal mecrada insanlar çeşitli nedenlerden dolayı hesabını dondurmak isteyebilir ve doğal olarak geri açmak isteyebilir. Bu noktada bazen instagram dondurdum kullanıcı bulunamadı hatası alan kullanıcılar var. Bunun sebebine hep birlikte bakalım.

Kimi sınav zamanı çok vaktini aldığı için kimi sıkıldığı için kimiyse yeni bir hesapla yeni bir başlangıç yapmak istediği için ve daha birçok sebeplerle Instagram adrslerini dondurmak ya da kapatmak durumunda kalıyor.

Instagram’da hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız ayarlardan hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Fakat hesabınızı kapatmak değil de bir süreliğine dondurmak gibi bir işlem de yapabilirsiniz.

Bu dondurma işleminde hesabınız kapanmaz. Sadece Instagram üzerinde hesabınız görünmez ve istediğiniz zaman hesabınızı rahatlıkla geri açabilirsiniz.

Instagram Dondurdum Kullanıcı Bulunamadı

Instagram Dondurdum Kullanıcı Bulunamadı

 

1- İlk olarak instagram hesabınızı dondurduğunuzda kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde normalde açılması gerekiyor. Eğer açılmadı ise KORKMAYIN farklı bir yöntem ile Instagram yöneticilerine ulaşıp hesabınızı açtırmanız mümkün.

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

2- Yukarıdaki linke tıklayarak instagram yönergelerine bakabilirsiniz ve instagram hesabınızı geri alabilirsiniz. Tekrar hesabınız aktif hale gelmediyse aşağıdaki makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

Instagram Hesabımı Dondurdum Açmak İstiyorum Ancak Şifremi Unuttum

Instagram Dondurdum Kullanıcı Bulunamadı

Hesabınıza girmeye çalıştığınızda şifre ve kullanıcı adı hatasıyla karşılaşırsanız hiç panik yapmadan bekleyin. Çünkü bu zaman aralıklarında hesabınızı aktif hale getiremeyeceğiniz için Instagram size bu uyarıyı yapmaktadır.

En sık karşılaşılan sorunlardan birisi ise dondurma işlemi sonrasında şifrelerin unutulması ve hatırlanmamasıdır. Bu sorun için Instagram’a bir çok talepte bulunulduğu için Instagram bu sorun hakkında sessiz kalamadı ve kullanıcılarına bir çözüm önerisi sundu. Eğer hesabınızı dondurduktan sonra şifrenizi unuttuysanız https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr linkine tıklayarak Instagram hesabınızı kurtarabilir ve hesabınızı geri açabilirsiniz.

Instagram Dondurdum Kullanıcı Bulunamadı

Bu link tıkladıktan sonra karşınıza çıkan alana sadece kullanıcı adınızı değil Instagram ile bağlantısı olan e-postanızı ya da telefon numaranızı da rahatlıkla girebilirsiniz. Daha sonra şifre yenile kısmına basarak şifrenizi yenileyebilir ve Instagram hesabınızı geri alarak bu eğlenceli mecraya geri dönebilirsiniz, instagram dondurdum kullanıcı bulunamadı  hatasından umarız kurtulabilirsiniz.

Şifre yenileme butonuna bastıktan sonra Instagram size bir şifre yenileme bağlatışı gönderecektir. Mailinize girip bu şifre yenileme bağlantısına tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada sizin kişisel bilgilerinize ait genellikle güvenlik amaçlı birkaç soru sorulacak ve sizden yönergeleri izlemeniz talep edilecektir.

Daha sonra Instagram, sizden hesabınıza yüklemiş olduğunuz bir fotoğrafı göndermenizi yani yüklemenizi isteyecektir.

Fakat bu fotoğrafların orijinal yani filtre ve kırpılma olmadan fotoğrafı göndermeniz gerekecektir. Bunun sonrasında ise irazcık bir bekleme süresi mevcuttur. Çünkü Instagram hem hesap hem de site güvenliği açısından sizin girdiğiniz bilgileri ve yüklediğiniz fotoğrafı değerlendirecek bundan sonra size 1 – 2 gün içerisinde dönüş yapacaklardır. Bunun içim mail adresinizi kontrol etmeli ve size gelecek olan bilgilendirmeyi okumalısınız.

Çünkü Instagram sizin gerçek bir kişi olduğunuzdan emin olmak için sizden mailinize gelen kod numarasını ve belki de yeni bir fotoğraf isteyebilmektedir. Bunun sonrasında ise değerlendirme bitince bir problem çıkamazsa hesabınız size geri verilir ve böylece Instagram hesabınıza kavuşabilirsiniz.

Günümüzde en güncel ve en eğlenceli sosyal mecralardan biri olan Instagram, hemen her gün gelen yenilikleriyle kullanıcısını şaşırtıyor. Kimi zaman beğenilen ve dünyada trend olan yenilikler gelirken kimi zaman saçma bulduğumuz uygulamalarda gelmekte.

Bu teknoloji çağında artık 7’den 70’e herkesin kullandığı sosyal medya sitesi olan Instagram fotoğraf, video ve story adını verdiğimiz 24 saatlik anlık görüntülerden oluşan içerikleri kapsamaktadır.

Kişisel hesap açabildiğiniz gibi şirket, kurum, kuruluş, hobi, ekonomi gibi konularda da hesap açıp fotoğrafları ve bilgilendirmelerinizi Instagram üzerinden kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Ayrıca birçok ünlü isme ve fenomene ev sahipliği yapan Instagram’da bu isimlerin hesaplarında gezip fotoğraflarını beğenebilirsiniz.

Gün geçtikçe Instagram mecrasına katılan sayısı artmasına rağmen insanlar genel iş, ders ve hayat yoğunluğundan bu sosyal medyalarda ki hesaplarını kaybetmeden de olsa dondurma işlemini tercih ediyorlar.

Son zamanlarda da meşhur olan İnternet ve ya telefon detoksları da bu durumu haliyle arttırmaktadır. Böyle olduğu için talep çok fazla oluyor ve Instagram ekibi herşeye yetişemeyip hızlı olamayabiliyorlar. Bu yüzen mailinize ya da talebinize geri dönülmez ise panik yapmayın sadece tekrar bir bilgilendirme mesajı atabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir