Dünya’nın en iyi ve en çok ziyaret edilen sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, kullanıcıları için hesap kapatma veya dondurma işlemlerinde kolaylık sağlamakta. Öyleki hesabını kapatan kullanıcıların bilgileri hemen silinmiyor ve kullanıcı eğer isterse hesabını silmiş olsa dahi, kaldığı yerden twitter hesabını kullanmaya devam ediyor.

Peki Nasıl ? 

Twitter hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.

Açılan sekmede, sağ üst bölümde bulunan küçük resme tıklayın. ( Sizin profil resminiz )

Çıkan kutuçuk da Çıkış Yap butonunun üzerinde bulunan Ayarlar ve Gizlilik butonuna tıklayın.

Hesap butonuna tıklayın ve sayfanın en altında bulunan Hesabımı Devre Dışı Bırak sekmesine tıklayın.

Twitter-Hesap-Kapatma-ve-Hesap-Dondurma-Nasıl-Yapılır-webhakim-1702

 

Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Twitter’ın sizin için kararınızı tekrar gözden geçirmek isteyip, istemediğinize dair bir bilgi kutusu çıkıyor, mutlaka okuyun ve kabul ediyorsanız, alt tarafda bulunan Hesabı Devre Dışı Bırak butonuna tıklayın.

 

Daha öncede belirttiğimiz gibi Twitter, hesabını kapatan kullanıcılar için, tekrar kullanma kolaylığı sağlamaktadır. Hesabınızı kapattıktan 30 gün sonra, hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz. Twitter 30 gün boyunca hesabınızdaki tweetleri ve kişisel bilgilerinizi saklıyor ve karar değişikliğine giden kullanıcıları için kolaylık sağlıyor.

Twitter Mobil Hesap Kapatma

Twitter’ da masaüstünden hesap dondurma veya kapatma işlemi oldukça kolay olsada, şuan için Twitter mobil’ den hesap kapatma işlemi yapılamamaktadır. Hesap kapatmak için bir masaüstü bilgisayardan giriş yapmanız gerekmektedir.

Önemli Not

Hesabını kapatmak isteyen kullanıcıların bu işlemleri yaptıktan sonra, hesabına girmemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, Twitter’ın 30 gün için hesap saklama sınırı pasif hale gelecektir. Bu yüzden 30 gün boyunca hesap kapatma işlemi devam etmektedir ve 30 gün boyunca twitter hesaplarına girmemeleri gerekmektedir.

Abone Olmayı Unutmayın 🙂

Yardım almak ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için forum.webhakim.com yayında!

Kpss A En İyi Kaynaklar 2017 (İktisat-Hukuk-Muhasebe-Maliye) Yazımızı Okumak İçin Tıklayın Veya Dilerseniz Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here