Ücretsiz bir ekran video kaydedici ile doğrudan masaüstünüzden çekimler yapmak ve paylaşmak kolaydır.

Bu makalemizde en iyi ekran video kaydedici, en iyi ekran kaydedici pc, ekran video kaydedici android ve en iyi ekran video kaydedici programı konularını anlatmaya çalışacağız.

Ekran kaydedici indir, ekranınızda bulunanları yakalayıp AVI formatında kaydetmek için kullanılır; ancak daha gelişmiş ücretsiz araçlar, düzenleme, fotoğraf içinde fotoğraf, canlı akış ve oyun optimizasyonu sunar.

Ancak dikkatli olmalısınız, birçok en iyi ekran video kaydedici, kliplerinize çirkin bir filigran ekleyecek veya ödeme talep etmeden önce sadece bir avuç video kaydetmenizi sağlayacaktır, bu nedenle hayal kırıklığı yaratan sonuçları önlemek için doğru yazılımı seçmeniz önemlidir.

Ekran Video Kaydedici

Masaüstünüzden veya web kameranızdan profesyonel kalitede video kaydetmenize veya yayınlamanıza yardımcı olacak en iyi ücretsiz ekran kaydedicilerini bu makalemizde derledik.

1- OBS Studio

ekran kaydedici indir

Yüksek kaliteli kayıtlar elde etmenize yardımcı olacak özelliklerle dolu en iyi ücretsiz ekran kaydedicilerden biridir.

Özellikleri:

  • HD akış ve kayıt
  • Video uzunluğuna ilişkin hiçbir kısıtlama yok
  • Kurulum biraz zaman alıyor

Keskin bir oyuncuysanız, OBS Studio sizin için en iyi ekran yakalama yazılımıdır.

Çok popüler olan FRAPS’ın aksine, OBS Studio açık kaynak kodudur ve kısıtlamalar olmadan tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz ekran kaydedici OBS Studio, yaratımların sayısına veya uzunluğuna herhangi bir kısıtlama olmaksızın yüksek çözünürlüklü olarak hem akışı hem de kaydı destekler.

Canlı Videolarınızı Twitch veya YouTube oyunlarına aktarabilir, projeleri kaydedebilir ve onlara daha sonra gelebilir veya çekimlerinizi FLV formatında kodlayabilir ve yerel olarak kaydedebilirsiniz.

OBS Studio doğrudan grafik kartınızdan kayıt yaptırabildiğinden, kaydı kontrol etmek için özelleştirilebilir kısayol tuşlarıyla, tam ekran modunda çalışan oyunları (diğer pek çok ekran kaydedicisi yalnızca oyunda pencereye kaydedilebiliyor) yakalayabilir.

OBS Studio, gelişmiş performans için çok çekirdekli işlemcileri tam olarak kullanabilir ve 60FPS’de (veya daha da yüksek) kayıt yapabilir.

Tam olarak istediğiniz gibi ayarlamak biraz zaman alabilir, ancak OBS Studio oyuncular için en iyi ve en güçlü ekran kaydedicidir.

OBS Studio indirmek için tıklayabilirsiniz

2- FlashBack Express

ekran video kaydedici

Oyunlar kaydetmek ve web kameranızdan çekimler yapmak için ideal olan diğer özellikli bir ekran kaydedicidir.

+İyi tasarlanmış ara birim

+Yerleşik video düzenleyici

-Yalnızca WMV formatına dışa aktarım

OBS Studio, bir masaüstünden veya web kamerasından kayıt yapmak için en iyi seçimimizdir, ancak Flashback Express çok yakın bir gelecektir.

Ücretli bir programın ücretsiz bir versiyonu olmasına rağmen, FlashBack Express kayıtlarınıza çirkin filigran koymaz veya zaman sınırlamaları koymaz ve pek çok birinci sınıf programa rakip özellikler ve araçlar ile doludur.

Arayüzü, OBS Studio’dan daha az korkutucu bir özelliktir, bu yüzden daha önce bir ekran kaydedici kullanmadıysanız, mükemmel bir seçim olacaktır.

Tüm ekran, bir pencere, seçili bir alan veya bir web kamerasından kayıt yapabilirsiniz. İşlemi tamamladığınızda, kayıtlarınız basit bir düzenleyicide görünür.

Burada ihtiyaçlarınıza göre kırpabilir, daha sonra YouTube’a, bir FTP sunucusuna veya bilgisayarınıza dışa aktarabilirsiniz.

Ücretsiz bir ekran kaydedici için oldukça standart bir ücret bu, ancak Flashback’in gelişmiş seçeneklerine dalmak için bir dakikanızı ayırın ve masaüstünüzdeki kayıtların gerçekten profesyonel olmasını sağlayacak düşünceli bir şekilde tasarlanmış zenginlikler bulacaksınız.

Kaydedici, ekranda girilen şifreleri otomatik olarak gizleyebilir, duvar kağıdınız değiştirilemez, dağınık masaüstü simgelerini gizleyebilir. Takip etmeyi kolaylaştırmak için fare işaretçinizi vurgulayabilir. Saniyede kaydedilen kare sayısını tanımlamanızı sağlayan özel bir oyun modu da mevcut.

Kayıtlarınızı ayarlamayı seçmediğiniz sürece kayıtlarınızın uzunluğunda herhangi bir sınır yoktur. Ayrıca, uzun kayıtları parçalara ayırmayı seçebilirsiniz.

WMV’den farklı bir biçimde kaydetmek için Flashback’in premium sürümlerinden birine yükseltmeniz gerekecek, ancak bu parlak ücretsiz ekran kaydedicisinin tek önemli sınırlaması bu.

Flashback Express indirmek için tıklayabilirsiniz

3- Apowersoft Free Online Screen Recorder

ekran video kaydedici

Çoğu masaüstü uygulamasından daha güçlü, tarayıcı içi bir kayıt cihazıdır.

+Zaman sınırlaması veya filigran yok

+Çok fazla dışa aktarım seçeneği

-Oyunlar için uygun değil

Bir sunum, yazılım tanıtımı veya öğretici kaydetmek isterseniz, Apowersoft Free Online Screen Recorder’ı deneyin. Tarayıcı tabanlı bir araçtır, bu da oyun için uygun olmadığı anlamına gelir, ancak başka görevler için idealdir.

Apowersoft Ücretsiz Çevrimiçi Ekran Kaydediciyi ilk defa kullandığınızda, küçük bir başlatıcı uygulamasını indirmeniz istenir.

Ardından, çoğu masaüstü ekran kayıt yazılımında bulabileceğinizden daha fazla seçenek içeren bir kontrol çubuğu sağlanmış olur. Görüntüleri masaüstünüzden veya bir web kameranızdan çekebilir ve bilgisayarınızdan, mikrofondan gelen sesi ya da ikisini birden kaydedebilirsiniz.

Örneğin, YouTube’a bir klibi kaydetmekte ve daha sonra yeniden boyutlandırmak için ayrı bir video düzenleyicisi kullanmak istemiyorsanız, tüm ekranı kaydedebilir, bir alanı manuel olarak seçebilir veya hazır çözünürlüklerden birini seçebilirsiniz.

Apowersoft Free Online Screen Recorder ayrıca hız ve kolaylık için özelleştirilebilir klavye kısayolları sunuyor. İmlecin kayda dahil edilip edilmeyeceğini seçebilir.

MP4, WMV, AVI, MOV ve daha pek çok çıktı biçimi arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Kayıt sırasında ek açıklamaları bile ekleyebilirsiniz.

Bitirdiğinizde, kaydı bir video dosyası veya GIF olarak kaydedebilir, doğrudan YouTube’a veya Vimeo’ya yükleyebilir.

Google Drive’a veya Dropbox’a gönderebilirsiniz. Ayrıca klip düzenleyebilirsiniz. Bu seçeneği seçerseniz, ek bir bileşen – Apowersoft Video Editor – indireceksiniz ki bu, videonuzu tercih ettiğiniz biçimde vermeden önce basit ayarlamalar yapmanıza olanak tanır. Gerçekten olağanüstü bir araç.

Masaüstü sürümünü indir düğmesinin, Apowersoft Screen Recorder Pro adlı bir programa bağlantı verdiğini unutmayın. Bu, bir premium uygulamanın deneme sürümünü ve Çevrim içi Ekran Kaydedici’den daha sınırlıdır.

Flashback Express indirmek için tıklayabilirsiniz

4- TinyTake

ekran video kaydedici

2GB’lık ücretsiz bulut saklama kapasitesine sahiptir.

+Tek tuşla kayıt

+Cloud depolama dahildir

-Oyunlar için uygun değil

TinyTake, oyun içi değil, web kamerası ve masaüstü görüntüleri yakalamak için tasarlanmış ücretsiz bir ekran kaydedicidir. Bir kaydı başlatmak basittir – sadece düğmeyi tıklayın, ardından ekranın bir alanını seçin ve [Ctrl] + [R] düğmesine dokunun.

Kayıtlarınız filigranlanmayacak, ancak bir seferde beş dakika süreyle sınırlı olacaktır. Bu, burada bulunan bazı ücretsiz ekran kaydedicilerine kıyasla çok fazla ses gelmeyebilir, ancak ortalama bir YouTube video eğitimi için bol miktarda bulunur.

Bitirdiğinizde videonuzu ön izleyebilir ve sabit diskinize, YouTube’a ya da klipleriniz için 2GB sağlayan TinyTake’in kendi bulut depolama servisine aktarabilirsiniz.

Ek açıklamalar da dahil olmak üzere diğer araçlar, ticari amaçlı olarak tasarlanan TinyTake’in premium sürümlerine özgüdür.

TinyTake yalın, aerodinamik bir ekran kaydedicidir, ne yazık ki düzenleme araçları eksikliği var.

TinyTake indirmek için tıklayabilirsiniz

5- Xsplit Broadcaster

ekran video kaydedici

İyi oyuncular için, ancak filigranlardan kaçınmak istiyorsanız sınırlıdır.

+Herhangi bir kaynaktan gelen girdileri yakalar.

+Kayıt ve canlı akış

-Sınırlı çıktı seçenekleri

Xsplit’in akış ve kayıt yazılımı, iki farklı özellik taşıyor: Broadcaster ve Gamecaster. Bunlar çok benzer, ancak ikincisi oyuncular için tasarlanmışken, birincisi daha genel amaçlı bir ekran kaydedicidir.

Xsplit Broadcaster, ücretsiz, kişisel ve premium olmak üzere üç katmanlı ücretsiz bir ekran kaydedicidir. Ücretsiz sürüm, kayıtları 60 fps üzerinde veya 720 p’den yüksek çözünürlüklerde filigran yerleştirir.

OBS Studio ile karşılaştırıldığında önemli bir sakıncadır, ancak Xsplit’in basit arayüzü, YouTube’a standart tanımda yayın yapmak istiyorsanız, ödün vermeye değer olabilir.

En iyi ekran kaydedici, ekranınız, video kartınız, web kameranız, medya dosyası veya belirli bir program da dahil olmak üzere herhangi bir kaynaktan girdi elde edebilirsiniz.

Oyunu algılama işlevi, oynamaya başladığınızda otomatik olarak tetiklenir ve sonuçlar bir video dosyası olarak çıkartılabilir veya sadece bir kaçını belirtmek için Twitch, YouTube Live ve Facebook Live aracılığıyla doğrudan akışa alınabilir.

Xsplit indirmek için tıklayabilirsiniz

6- Mobizen ( Android )

ekran video kaydedici

Mobizen yaklaşık 50 milyon kişinin kullandığı, ekran kayıt, resim kayıt ve tüm bunları düzenleme imkanı sağlayan, android için en iyi ekran kaydedici diyebileceğimiz bir uygulamadır.

Bizimde kullandığımız uygulama, dilerseniz sesinizide kayıt edebiliyor. Bütün ayarları kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir de paneli bulunuyor.

Tek bir tuşla kayıt yapmak için Mobizen sizin için ideal bir uygulama olacaktır.

Mobizen indirmek için tıklayabilirsiniz

Dilerseniz mobizen ile kayıt ettiğimiz bu videomuza bakabilirsiniz, kaliteli ve hd kayıt aldığını söyleyebiliriz.

7- Apple iPhone En iyi Ekran Kaydedici

ekran video kaydedici

Aslında en kolayı iOS ekran kaydetmek, yeni güncelleme ile gelen güzel bir ekran kayıt edici, yazılımın içerisinde bulunuyor.

Tek bir tuş ile kayıt yapabileceğiniz programı Ayarlar kısmında Screen Recording veya Ekran Kaydedici şeklinde iOS cihazınızda bulabilirsiniz.

Du-recordeR indirmek için tıklayabilirsiniz

SONUÇ

Bu araçlardan herhangi birini seçerek ekranınızı kaydedebilir ve ihtiyacınıza uygun bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER