Twitter hesabınızı geçici olarak dondurma işlemi, hesabınızı devre dışı bırakarak geçici bir süreliğine profilinizi ve tweetlerinizi gizlemek için kullanılan bir seçenektir.

Twitter dondurma linki için Twitter.com’da oturum açın. Hesap ayarlarınıza gidin ve sayfanın altındaki “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğini tıklayın. Hesap devre dışı bırakma bilgilerini okuyun. “Tamam, devam ve hesabı devre dışı bırak” seçeneğini tıklayın. Açılan sayfaya şifrenizi girin ve hesabınızı devre dışı bırakmak istediğinizi doğrulayın.

Önemli Lütfen Okuyun: Twitter dondurma işlemi için, dondurulan hesabı en geç 29. günde tekrar açmanız gerekiyor. Tekrar açmak için ise sadece hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Hesabınızı dondurduğunuzda, arkadaşlarınız veya diğer hesaplar sizi göremiyorlar. Ancak hesabınızda paylaştığınız fotoğraflar, videolar ve mesajlar tekrar hesabınızı açtığınızda duruyor olacaktır. Yani hesabınızı dondurduğunuzda herhangi bir veri kaybı yaşamıyorsunuz.

Twitter dondurma işlemini yapmak isteyenlerin, hesaplarını dondurmak için belirlediğimiz adımları takip etmeleri gerekiyor. En çok kullanılan websiteleri arasında kendine yer bulmuş Twitter uygulamasının, normalde dondurma işlemi desteği bulunmuyor.

Twitter dondurma linki sizlere göstereceğimiz adımlarla hesabınızı 29 gün dondurabilir ve tekrar hesabınızı kullanabilirsiniz. Tekrar dondurmak isteyenler aynı işlemleri tekrar yapabilirler. Aynı zamanda twitter dondurma linki kullanarak kısa sürede hesabınızı dondurabilirsiniz.

Twitter Hesap Dondurma

Twitter hesap dondurmadan önce mutlaka okuyun!

Hesabınızı dondurduğunuzda eğer 29.gün hesabınıza giriş yapmazsanız, hesabınız tamamen silinecektir. Bu yüzden lütfen adımları çok dikkatli izleyin ve videomuzda anlattığımız kısımları atlamayın!

İlk olarak aşağıdaki hesap ayarlarına giden linke tıklamanız gerekiyor.

Twitter dondurma linki: Hesap ayarlarına gitmek ve hesabı geçici dondurmak için tıklayın

Twitter Dondurma

Burada açılan pencereden “Devre Dışı Bırak” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Twitter Dondurma linki

Son olarak açılan pencerede şifrenizi girerek işlemi bitirebilirsiniz.

twitter dondurma

Twitter hesap dondurma işlemi bu kadar. Ancak unutmayın ki, eğer 29. gün sonunda hesabınıza giriş yapmazsanız, hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

ali 2 ay önce

çok teşekkürler

Anonim 4 yıl önce

Bu özellik sanırım yeni geldi. Bu özellikten önce kapanan hesaplar da kapatılıyor öyle değil mi?