PUBG FPS Arttırma [Playerunknown’s Battlegrounds]

pubg fps arttırma

Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG), Bluehole Stüdyosu tarafından geliştirilen çok oyunculu (birincil kişilere geçiş yapılabilen) video oyunudur. PUBG, kimsenin görmediği, kaçak bir başarı hikayesinin klasik bir örneğini temsil eder. Asıl amaç 100 savaşçının, kendilerini bekleyen zorlu görevler için bir adaya çıkarma yapmalarıdır, tabii ki burada silahları yağmalamak ve kendilerini silahlandırmak da bir diğer görevleridir. Diğer oyuncuları avlamanız ve son savaşçı olmanız gerekecektir. Ve bu durumda, oyun ile özdeşleşen replik olan “Winner Winner, Chicken Dinner” ilanını yapmanız gerekecektir. Ancak sorun, oyunun hâlâ yayın öncesi halde bulunması ve bir milyondan fazla oyuncu ile oynanmasından dolayı ağ geçişi ve tanımlanamayan, beklenmedik çökmelerin meydana gelmesidir. Özellikle PUBG’deki FPS’de bir performans sorunu mevcuttur. Eğer pubg fps arttırma yöntemlerini denemek istiyorsanız, aşağıda anlatılmıştır.

PUBG FPS Arttırma Yöntemleri

Nvidia ile Framerate Fix

AMD özellikle 17.8.2 ve üzeri sürümlerinde GPU’ları, sürücülerin performanslarında % 14’lük artış sağlamak üzere ara belleklerini optimize ettiler. Bazı Nvidia kullanıcıları, güncellemelere rağmen, ideal olarak gereken kadar performans alamamaktan şikayetçi olmaktadır. Bunun nasıl düzeltilebileceği  aşağıda açıklanmıştır.

Masaüstünde veya Başlat menüsünden sağ tıklayın ve Nvidia Kontrol Panelini açın. 3D Ayarlarını Yönetme> Program Ayarları> Playerunknown’in Battlegrounds’a> gidin> Aşağıya doğru hedef Optimizasyona gidin ve açın.

pubg fps arttırma

Burada listelenen PUBG’yi göremiyorsanız, Ekle’yi tıklayın ve oyunun exe’sini (büyük olasılıkla Steam \ steamapps \ common \ PUBG \ TslGame \ Binaries \ Win64’de yer alacaktır) TslGame.exe olarak adlandırın.

Bu teknik herhangi bir görsel kalite kaybına neden olmayacaktır kesinlikle.

Yukarıdaki yöntem, sorununuzu çözmezse, deneyebileceğiniz başka bir çözüm daha var. Oyunun uyumluluk ayarlarıyla yeni bir bağlantı kurmak gerekecektir. İlk adım, oyun dizinini bulmaktır: (Varsayılan: C: \ Program Files (x86) \ Buhar \ steamapps \ ortak \ PUBG \ TslGame \ Binaries \ Win64) dizinini arayın.

pubg fps arttırma

TslGame> Sağ tuşla> Uyumluluk> Yüksek DPI Ölçekleme Davranışını Geçersiz Kıl dizinini bulunuz. Açılır menüden ”Uygulama” seçeneğini bulunuz. Bu, herhangi bir kalite kaybı olmaksızın performansınızda önemli bir artış sağlayacaktır.

Steam İçi PUBG Fps Arttırma

Bilgisayarımızın donanımsal sorunları ile ilgilide olabilecek fps sorunları, oyun içi bir iki ufak kod ile de düzeltilebiliyor.

Steam özellikler kısmından çalıştırma seçenekleri kısmına ekleyeceğimiz kodlar ile bunu yapmak mümkün.

pubg fps arttırma

  • Steam’ı açın.
  • PUBG oyununun üzerine gelip, sağ tıklayın.
  • En altta özellikler deyin.
  • Set launch options veya çalıştırma seçeneklerine tıklayın.
  • Çıkan pencereye -malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -high şu kodları yapıştırın.
  • Kaydet deyip çıkın.
  • Oyuna girip deneyebilirsiniz.

Not: Bu işlemleri oyun kapalı durumdayken yapmanız gerekiyor, aksi takdirde işlem gerçekleşmeyecektir.

PUBG, Mart 2017’de Steam’de ön sürüm olarak yayınlandı. Kısmen, canlı yayın yapan oyun severlerin de desteği ile yaklaşık 1.31 milyonluk anlık oyuncu ve 10,5 milyona yakın satış rakamı ile Dota 2’ye ait olan 1.29 milyon anlık oyuncu ve 10 milyon satış rakamını şimdiden geçti ve bu alanda kırılması zor bir rekoru da kırmış oldu. Ve tabii ki ilerleyen günlerde, bu alandaki varlığını korumayı sürdüreceğini şimdiden kestirmek zor olmayacaktır.

Abone Olmayı Unutmayın 🙂

Yardım almak ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için forum.webhakim.com yayında!

Kpss A En İyi Kaynaklar 2017 (İktisat-Hukuk-Muhasebe-Maliye) Yazımızı Okumak İçin Tıklayın Veya Dilerseniz Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here