Eski bir oyun motoruna sahip olması nedeniyle GTA San Andreas bu yeni nesil işletim sistemleri ile uyumlu olma konusunda elbette sorun yaşıyor. GTA San Andreas Mouse sorunu da işletim sistemi kaynaklı sorunların başında geliyor.

Ancak GTA San Andreas oyunu piyasaya çıktığında Windows XP sürümü kullanılıyordu. Daha sonraki sürümlerde ise GTA San Andreas Mouse sorunu ortaya çıkmaya başladı. Bu sürümler üzerine Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 sürümleri yayınlandı.

Düşük sistem gereksinimleri nedeniyle halen daha milyonlarca kullanıcısı olan GTA San Andreas, Steam gibi online oyun platformlarında satılmaya devam ediyor.

gta san andreas mouse sorunu

Mouse sorunu iki farklı şekilde karşımıza çıkabiliyor. Bu sorunlardan ilki Mouse’un oyun tarafından görülmemesi sorunudur. Bu sorun ile karşı karşıya kalan kullanıcılar oyun içerisinde Mouse imlecini hiçbir şekilde hareket ettiremiyorlar.

Diğer sorun ise mouse’un rastgele hareket etmesidir. Bu sorun ortaya çıktığında ise Mouse kendi kendine sürekli olarak döner. Her iki durumda da oyun oynanmaz hale gelir.

GTA San Andreas’ta yaşanan bir fare sorunu, oyunun fare ayarlarının yanlış yapılandırılmasından veya bilgisayarınızın donanımıyla ilgili bir uyumsuzluktan kaynaklanabilir. Aşağıdaki adımları izleyerek bu sorunu çözmeye çalışabilirsiniz:

GTA San Andreas Mouse Sorunu Nasıl Çözülür?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi GTA San Andreas üzerinde görülen Mouse sorununun ana kaynağı oyun motoru ile işletim sistemi arasında baş gösteren uyum sorunudur.

Bu durum GTA San Andreas’a özgü değildir. Birçok uygulama veya oyun Windows sürüm değişikliklerinden olumsuz yönde etkilenir. Ancak Windows’un bu tür durumlar için sunmuş olduğu Uyumsuzluk Problemlerini Giderme seçeneği çözüm için son derece etkilidir.

GTA San Andreas Mouse problemi nasıl giderilir sorusuna yanıt arıyorsanız şu işlemleri yapın;

  • Masaüstünde yer alan GTA San Andreas exe dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler alanına tıklayın.
  • Özellikler sekmesi altında yer alan Uyumluluk sekmesine geçiş yapın. Burada Bu programın çalışacağı uyumluluk modu alanını etkinleştirin ve işletim sistemi sürümleri arasından Windows 98 / Windows ME seçeneğini seçin. Uygula diyerek ayarları kaydedin ve GTA San Andreas oyununu başlatın.

gta san andreas mouse sorunu

Sorununuz Çözülmedi mi?

GTA San Andreas çok sevilen bir oyun olduğu için üzerine birçok yama, ek paket vs. geliştirilmiştir.

Günümüzde internetten GTA San Andreas indirildiğinde genellikle bu modlu paketler de indirilen dosyalar ile beraber gelir.

Mod paketleri her ne kadar oyun deneyimini artırsa da bazı durumlarda hatalara da neden olabilirler.

Bu nedenle yukarıdaki yöntem ile Mouse sorununu gideremediyseniz bilgisayarınızda yüklü olan GTA San Andreas’ın modlu olup olmadığını kontrol edin. Modlu sürüm yüklüyse internetten orijinal GTA San Andreas versiyonunu bulup indirebilirsiniz.

gta san andreas mouse sorunu

Bu yazımızda GTA San Andreas oyununda sıklıkla karşılaşılan Mouse problemini nasıl giderebileceğinizi gösterdik. Bu adımlara rağmen Mouse sorunu devam ediyorsa aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak durumu bizlere bildirebilirsiniz.

SONUÇ

Bu adımları uyguladıktan sonra, GTA San Andreas’taki fare sorununun çözülmesi gerektiğini umuyoruz. Ancak, sorun devam ederse, Rockstar Games’in destek sayfasını ziyaret ederek veya oyunun topluluk forumlarında sorununuzu paylaşarak daha fazla yardım alabilirsiniz.

Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 ay önce

adamsın gercekten hemen oldu sagol

Anonim 2 yıl önce

teşekkürler

Anonim 3 yıl önce

adamsın