Instagram Dondurma Ve Geçici Olarak Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu yazı Instagram hesabınızı geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağınızı göstermektedir; bu sayede hesabınızı silmenize gerek kalmadan, başkalarının, profilinizi ve yayınlarınızı görüntülemesine veya araştırmasına engel olmuş olursunuz. Bu, resimlerinizi veya videolarınızı yedeklemenize gerek kalmadan, başka birisinin kullanıcı adınızı talep etmesini önler ve hesabınızı geri yüklemeye karar verdiğiniz zamana kadar özel olarak kaydedilir. Instagram hesabınızı Instagram uygulaması içinden instagram dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Instagram Dondurma Nasıl Yapılır ?

  1. https://www.instagram.com/ adresine gidin.
  2. Profil simgesini tıklayın.
  3. Profili Düzenle’yi tıklayın.
  4. Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak’ı tıklayın.
  5. Hesabınızı devre dışı bırakmanın bir nedeni seçin.
  6. Instagram şifrenizi girin.
  7. Geçici olarak Hesabı Devre Dışı Bırak’ı tıklatın, ardından Tamam’ı tıklatın.

Instagram Dondurma İşlemi Geniş Anlatım

Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma

1-Instagram web sitesine gidin. Https://www.instagram.com/ adresinde bulunmaktadır. Zaten Instagram’a giriş yapmışsanız, sizi Instagram ana sayfanıza yönlendirecektir.

Eğer giriş yapmadıysanız, sayfanın altındaki Giriş yap’ı tıklayın, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Oturum aç’ı tıklayın.

2-Profil simgesini tıklayın. Bu, sayfanın sağ üst köşesindeki kişi şeklindeki simgedir.

3-Profili Düzenle’yi tıklayın. Sayfanızın üst kısmındaki kullanıcı adınızın yanında.

4-Aşağı inin ve Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak’ı tıklayın. Bu bağlantıyı “Profilini Düzenle” sayfasının altında, sağ tarafta göreceksiniz.

5-Hesabınızı devre dışı bırakmanın bir sebebini belirtin. Bunu yapmak için, “Hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz?” Mesajının sağındaki kutuyu tıklayın ve ardından bir nedeni tıklayın.

6-Instagram şifrenizi girin. Bunu “Devam etmek için lütfen şifrenizi tekrar girin” metninin sağındaki kutuda yapacaksınız.

7-“Geçici Olarak Hesabı Devre Dışı Bırak’ı” tıklayın. Bu düğme sayfanın altındadır.

8-İstendiğinde Tamam’ı tıklayın. Bunu yaptığınızda, hesabınızı devre dışı bırakıp, bağlı tüm cihazlarınızdan Instagram’den çıkacaksınız.

Bölüm 2

Hesabınızı Geri Yükleme

1-Instagram’e giriş yapın.

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Instagram’a giriş yapın ve hesabınız daha önce olduğu gibi yeniden etkinleştirilecektir. Instagram’ın web sitesinde oturum açtıysanız, cihazlarınızın her birinde yine de giriş yapmanız gerekecektir. Otomatik olarak instagram hesabınız giriş yaptığınızdan sonra aktif olacaktır. Instagram dondurma işleminde profilinizi kimse görüntüleyemez ve bu sayede hesabınızı kapatmadan, instagram dondurma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here