Instagram dondurma işlemi, kişisel gizlilik, zaman yönetimi vb. yöntemleri tercih eden kullanıcılar için oldukça önemli bir seçenek haline gelmiştir.

Bu makalede, Instagram hesabınızı nasıl dondurabileceğinizi ve bu sürecin sizin için neleri beraberinde getirebileceğine bakacağız.

Instagram uygulamasında hesabınızı dondurduğunuzda geri açmak istediğinizde bazen hesaplarda direkt olarak fotoğrafları ve mesajları gelmiyor.

Instagram dondurma bir süre sonra bazı kullanıcılar geldiğini söylüyor ama yine de yedeklemek istediklerini alabilirsiniz.

 1. Adım: İnternet tarayıcını aç ve Instagram’a git: https://www.instagram.com/.
 2. Adım: Hesabına giriş yap. Kullanıcı adı ve şifrenle oturum aç.
 3. Adım: Profil sayfanına git. Sağ üst köşede yer alan profil simgesine tıkla.
 4. Adım: Ayarlar’a eriş. Profil sayfanın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgi simgesine tıkla ve açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seç.
 5. Adım: Hesabını dondurma seçeneğini bul. Ayarlar sayfasında, sayfanın en altına kaydır ve “Hesabını Dondur” bağlantısını bul.
 6. Adım: Dondurma seçeneğine tıkla. “Hesabını Dondur” seçeneğine tıkla ve daha sonra nedenini seçmek için açılan menüyü kullan.
 7. Adım: Şifreni gir ve hesabını dondur. Hesabını dondurmak için şifreni tekrar girmen istenecek. Şifreni gir ve “Hesabı Dondur” düğmesine tıkla.

Hesabınızı dondurduktan sonra, hesabınız geçici olarak devre dışı bırakılacak ve profiliniz, fotoğraflarınız ve içerikleriniz görünmeyecektir. İstediğiniz zaman tekrar giriş yaparak hesabınızı etkinleştirebilirsiniz.

Instagram Dondurma 2024 Bilgisayardan

instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden

Instagram hesabı dondurma çok basit yöntem ile hesabınızı geçici olarak saniyeler içinde dondurabilirsiniz, aşağıdaki adımları takip edelim.

Uyarı: Instagram hesabını dondurduktan sonra çoğu kullanıcı hesabını açamadığından bahsediyordu. Lütfen dondurmadan önce talimatları okuyun. Bunun için sayfamızı ziyaret ediniz.

Instagram dondurma linki: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

Eğer detaylı olarak anlatım isterseniz videolu anlatımımız olan https://www.youtube.com/watch?v=ZUvk1iSp7D4 bu videoyu izleyebilirsiniz.

Instagram Donduracağım, Bir Sorun Olur mu? Tıkla!

 • İlk olarak Instagram ana sayfasına gidelim.
 • Sağ altta bulunan profil kısmına tıklayalım.
 • Profili düzenle kısmına tıklayalım.
 • Alt tarafta hesabımı geçici olarak kapata tıklayalım.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 • Daha sonra instagram hesabı neden kapatıyorsun diye seçenek çıkarmak orada birini işaretleyelim.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 • İşaretledikten sonra altta bulunan kısma şifremizi girelim.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 • Şifreyi girdikten sonra altta bulunan hesabı geçici olarak kapat kısmına dokunalım.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden

Not: Instagram’a tekrar giriş yapmak isterseniz bilgileriniz girip instagrama giriş yapabilirsiniz. Bu süreçte dil olarak uygulamanın dili hangisi ise o dil kullanılır. Örneğin instagram dondurma linki türkçe almak isterseniz, uygulama TR dilinde seçili olmalıdır. Aksi halde ingilizce bilmek zorundasınız.

Instagram geçici hesap dondurma işlemi ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Soru 1: Instagram hesabımı tekrar dondurma yapamıyorum, neden?

Cevap: Instagram hesap dondurma haftada bir kez yapabilirsiniz.

Soru 2: Instagram hesabımı dondurdum resimlerim ve paylaşımlar silinmiş, bu resimler geri gelir mi?

Cevap: Resimleriniz silinmez. Bu dondurduğunuz süreye göre değişmektedir. Eğer uzun süreli bir dondurma söz konusu ise resimlerinizin geri gelmesi biraz sürebilir.

Soru 3: Dondurulan Instagram hesabı tekrar ne zaman açılır?

Cevap: Instagram hesabını her zaman geri aktif hale getirebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi girip aktif hale getirebilirsiniz.

Soru 4: Instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden nasıl yapılır?

Cevap: Instagram hesap dondurma aynı gün yapılamaz. 1 Hafta bekleyip daha sonra hesabınızı dondurabilirsiniz.

Buradan instagram hesap silme linkine https://webhakim.com/instagram-hesap-silme-2018.html ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesabı Dondurma Telefondan

Instagram hesabınızı yukarıdaki yöntem ile yapamadıysanız, instagram dondurma telefondan yöntemi deneyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip edelim.

 • İlk olarak instagram hesabına giriş yapın.
 • Sağ üstte bulunan 3 yatay çizgiye dokunun.
 • Alta tarafta bulunan Ayarlar kısmına dokunun.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 • Yardım’a tıklayın ardından Yardım Merkezi’ne tıklayın.instagram hesap dondurma
 • Hesabınızı Yönetme kısmına tıklayın.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 • Ardından Hesabınızı Silme kısmına tıklayın.instagram hesap dondurma
 • Hesabımı Nasıl Silerim kısmına tıklayın.instagram hesap dondurma
 • Altta bulunan Hesabını Sil kısmına tıklayın.
 • Burada üstte bulunan instagram hesabını geçici olarak kapatabilirsin kısmına tıklayın.instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden
 • Hesabını neden kapatıyorsun kısmına bir neden belirtin, şifrenizi girin ve altta bulunan Hesabı Geçici olarak Kapat kısmına tıklayın.instagram dondurma

Bu şekilde instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram hesap silme işlemi yapmak isterseniz diğer makalemize bakabilirsiniz.

Instagram Hesabını Dondurmanın Önemi

Instagram dondurma hakkında kısa bir bilgi özetleyelim dedik.

Zaman Yönetimi ve Dijital Yorgunluk:

Instagram ve diğer sosyal medya platformları, kullanıcıların sürekli olarak içerik tüketmesine ve etkileşimde bulunmasına olanak tanır. Ancak bu sürekli maruz kalma, zaman yönetimi sorunlarına ve dijital yorgunluğa neden olabilir.

Hesabınızı dondurarak, bu süreçten bir süreliğine uzaklaşabilir ve diğer önemli işlere veya kişisel aktivitelere daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Mahremiyet ve Güvenlik

Hesabınızı dondurarak, profiliniz ve içerikleriniz genel olarak gizli hale gelir. Bu da, kişisel mahremiyetinizi korumanıza yardımcı olur.

Özellikle bazı durumlarda, çeşitli sebeplerle hesabınızı gizlemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, hesabınızı dondurarak, potansiyel saldırılara veya hesap ele geçirmelerine karşı da önlem alabilirsiniz.

Daha İyi Bir Denge

Sosyal medyanın sürekli bombardımana tuttuğu bir dünyada yaşıyoruz. Hesabınızı dondurmak, sosyal medya kullanımınızı dengelemek için etkili bir yöntem olabilir.

Gerçek hayata, aile ve arkadaşlarınıza daha fazla zaman ayırabilir ve sosyal medya bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

Sonuç

Instagram hesabınızı dondurma, geçici bir mola vermek veya sosyal medyadan bir süreliğine uzaklaşmak için etkili bir çözümdür.

Adımlarını takip ederek kolayca hesabınızı dondurabilir ve bir süreliğine profilinizi ve içeriklerinizi gizleyebilirsiniz.

Bu, zaman yönetimi, dijital yorgunluk, mahremiyet ve güvenlik, ve daha iyi bir denge gibi birçok nedenle önemlidir.

Kendinize bir mola vermek ve sosyal medyanın etkisinden uzaklaşmak için Instagram hesabınızı dondurmayı düşünebilirsiniz.

Instagram Dondurulan Hesabı Açma

Instagram hesabınızı tekrar açmak istediğinizde şifrenizi, kullanıcı adınızı girerek hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Yorumlar (10)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 11 ay önce

Dondurdum

ali 1 yıl önce

teşekkürler instagram dondurma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirdim

Anonim 3 yıl önce

Instagram şifrəmi unutdum ama artıg istemiyorum hesab imi kapatmak istiyorum

Derya 4 yıl önce

Ben hesabımı 10 gün önce dondurdum ve dün gece açtım fakat bugün tekrar dondurmak istedim ama hesabınızı haftada bir dondurabilirsiniz diyo 10 gün geçmiş neden böyle yapıyor

  Mustafa İyitütüncü (Computer Engineer) 4 yıl önce

  Evet 1 hafta kriteri var ama sizinki 10 günü aşmış. Aklıma şu geldi, sanırım hesabınızı açtıktan 1 hafta sonrayı kasdediyorlar.

Bünyamin 4 yıl önce

Gecıcı olarak dondur

  Mustafa İyitütüncü (Computer Engineer) 4 yıl önce

  Instagram hesabınızı geçici olarak mı dondurmak istiyorsunuz Bünyamin bey

Tuncay 4 yıl önce

Hesabımı dondurdum şifreyi hatırlamıyorum ve e posta üzerinden değil numara üzerinden kaydolmuştum şimdi şifre yenileme kodu gönderince donuk old için kullanıcı bulunamadı diyor napmalıyım

Mahmut 5 yıl önce

instagram dondurdum