Instagram Hesabı Silme 2018 | Kalıcı Olarak Silme | Kesin Çözüm

0
1146

Instagram hesap silme, sizlere bu konuyu hem videolu hem resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Hesabınızı sildikten sonra, fotoğraflarınız, videolarınız, takipçileriniz ve diğer tüm hesap verileriniz sonsuza dek silinecek ve aynı kullanıcı adını tekrar kullanamayacaksınız. Alternatif olarak, fotoğraflarınızı silmek istemiyorsanız, bunun yerine Instagram hesap dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Uyarı: Instagram hesap silme işlemini dilerseniz hazırlamış olduğumuz videodan izleyebilirsiniz veya aşağıdan resimli bir şekilde hem instagram hesap silme mobil hemde instagram hesap silme masaüstü anlatımlarına bakabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme 

1- Instagram hesabını kalıcı olarak silme linkine tıklayın.

instagram hesap silme

2- Hesabınızı girin.

instagram hesap silme

3- Çıkan ekranda neden kapatmak istediğinizi seçin.

4- Parolanızı girin.

5- Hesabımı kalıcı olarak sil seçeneğini tıklayın.

instagram hesap silme

6- Tamam‘ı seçin.

Instagram Hesap Silme Mobil

1- Uygulamadan veya telefonunuzdaki herhangi bir tarayıcıdan instagram hesabınıza giriş yapın.

instagram hesap silme

2- Giriş yaptığınızda yukarıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacaktır. En alt sağ köşede bulunan profil resmine tıklayın.

instagram hesap silme

3- Daha sonra dişli çark simgesine tıklayın.

instagram hesap silme

4- Seçenekler bölümünden Yardım Merkezi bölümüne giriş yapın.

instagram hesap silme

5- Hesabınızı Yönetme mavi yazılı bir şekilde karşınıza çıkacaktır. O butona tıklayın ve aşağıdaki gibi bir ekrana ulaşın.

instagram hesap silme

6- Hesabınızı Silme butonuna tıklayarak, menüyü açın.

instagram hesap silme

7- Hesabımı nasıl silerim? butonuna tıklayıp, menüyü açtıktan sonra, ilk paragraftaki Hesabını Sil sayfasına gidin, butonuna tıklayın.

instagram hesap silme

8- Hesabını sil sayfasında, neden hesabınızı siliyorsunuz seçeneklerinden size uygun olanı veya herhangi birini seçin ve kırmızı butona tıklayın.

instagram hesap silme

9- Hesabımı Kalıcı olarak sil butonuna tıkladıktan sonra, instagram hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Bu yöntem sizin instagram hesabınızda bulunan fotoğraflarınızı, videolarınızı, mesajlarınızı, kısaca bütün verilerinizi silecektir. Bu yöntemin geri dönüşü yoktur, herhangi bir nedenden dolayı instagram hesabınızı kapatmak veya tekrar açmak isterseniz bu mümkün olmayacaktır.

Bu gibi durumlarda ilk olarak instagram hesap dondurma işlemini tavsiye etmekteyiz. Profiliniz veya resimleriniz bu işlemde yine hiçbir kullanıcıya gösterilmez. Ayrıca dilediğiniz takdirde geri açabilirsiniz. Hem veri kaybı yaşamamış olursunuz, hemde tekrar hesap açmak zorunda kalmazsınız. Ancak instagram hesap silme işlemini yaparsanız, bu adımları tekrar tekrar yapmak zorundasınız.

Instagram hesap dondurma işlemi hem kısa vadede işe yarar, hemde hesabınızı geri açtığınızda herhangi bir fotoğraf, video, mesaj vb. veri kayıplarına maruz kalmamış olursunuz. Instagram hesap silme işlemi çok riskli olabiliyor. Aynı zamanda o hesap isminiz ile bir daha instagram hesabı açamıyorsunuz.

Bu arada instagram engelleyenleri görme, instagram hikayesine müzik eklemek ve instagram toplu takip bırakmak işlemlerini kolayca yapabileceğiniz makalelerimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here