Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa Haber Mobil Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?
Ebru Taş   Apple garanti sorgulama aldığınız ürünün garanti kapsamasında olduğunu öğrenmek için aldığınız bir hizmettir. Özellikle aldığınız teknolojik aletlerde garanti olmazsa olmazdır. Apple garanti sorgulama nasıl yapılır gelin öğrenelim:

Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ? Apple Garanti Sorgulama Adım Adım İşlemleri

Arkadaşlar öncelikle bu sorgulama kullandığınız Apple bir ürünün garanti süresinin ne kadar kaldığı hakkında size bilgi verecektir. Bunu farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz örneğin ikinci el bir Apple ürün alacağınız zaman garantili olup olmadığını Apple ürünün seri numarası ile  aratarak teyit edebilirsiniz. Aynı zamanda cihazınızın ne olduğunu da öğrenebilirsiniz. Mesela iPhone mu, iPad mi, iMac mi, MacBook mu, gibi. Bu sayede kandırılmazsınız.

İphone

İpad

İmac

Macbook

Ürününüzün hangisini olduğunu seçin ve kontrol edin.

Apple Garanti Durumunu Sorgulamak ve iPhone Garanti Durumunu Sorgulamak

Apple Garanti Sorgulama

Genpa Garanti Durumunu Sorgulamak

Garanti Durumu Sorgulama

Bu işlemi adım adım anlatmaya çalışacağım arkadaşlar. İlk önce yukarıdaki siteye giriyorsunuz orda Apple’ın kapsamı denetle sayfası çıkacak oradaki arama butonuna cihazınızın seri numarasını yazacaksınız. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

apple garanti sorgulama nasıl yapılır

Mesela seri numarasını nasıl bulacağız. İphone’dan örnek vermek gerekir ise eğer şu şekilde:

İlk önce ayarlara sonra genel sonra hakkında bölümünü açıyoruz orada cihazın seri numarası mevcut arkadaşlar. Seri numarasını girdikten sonra arkadaşlar sizi karşılayacak bilgiler şunlardır:

  • Geçerli satın alma tarihi
  • Telefon ile teknik destek süresi
  • Servis kapsamı
  • Birde arkadaşlar; AppleCare koruma planı için uygunluk bilgileri

Sonrasında ise arkadaşlar “onarım ve servis kapsamı” şeklindeki başlık göreceksiniz onu okuyun. Ve buradan tüketici yasaları hakkında, ürününüze yönelik garanti kapsamı hakkında bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Sonuçları gördünüz ancak dikkatli olmanız gerek neden? Çünkü uluslararası garanti için verilen veri kesindir ancak ülke içindeki garanti süresi kesin olmayabilir. Sorgulama yaptıktan sonra “onarım ve servis kapsamı” bölümünde garantiniz bitmiştir şeklinde bir uyarı görürseniz bu kesin olmayabilir çünkü önemli olan fatura tarihinizdir fatura tarihinize göre garanti süresi dolmadıysa, kesin bilgi fatura tarihine göre belirlenir yani.

Cihazımın seri numarasını nasıl öğrenebilirim ?

apple garanti sorgulama nasıl yapılır

Seri numarası ürününüzün yüzey kısmında yer alabilir.

Cihazınız iTunes ile eş zamanlanıyor ise iTunes de bulabilirsiniz.

Eğer cihazınız Mac ise Apple menüsüne girin ve ‘Bu Mac Hakkında’ seçeneğini seçin.

Eğer İphone, iPad, iPod Touch, İpod, Apple Watch gibi cihazlardan birine sahipseniz ayarlar bölümüne girin ve genel bölümünü seçin sonrasında hakkında bölümünü seçin.

Diyelim ki ürün sizin yanınızda değil?

O zamanda orijinal kutusu sizde ise barkodu ile kontrol etme şansınız var.

Diyelim ki sadece cihazın makbuzu veya faturası var elinizde bunlarda da yazmaktadır arkadaşlar seri numarası.

Bu sorular birçok kullanıcı tarafından sorulmaktadır eğer kullandığınız bir Apple ürünü var ise arkadaşlar yukarıdaki anlattığım şekilde aşama aşama izleyerek istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir