Dünya genelinde ve Türkiye’de en çok kullanılan cihazların başında gelen Apple garanti sorgulama nasıl yapılır? sizler için makalemizde hepsini açıkladık.

İlk olarak Ayarlar bölümüne tıklayın. Burada yer alan ‘Genel’ penceresini açın. Hakkında bölümünü açın. Bu alanda ‘Garanti Süreniz Doluyor’ metninin yanında garantinin bitiş tarihini görebilirsiniz.

iPhone Garanti Sorgulama

iPhone garanti sorgulama özellikle ikinci el ve dışarıdan alacağınız telefonlar için çok önemlidir. Bu yüzden kontrol etmenizde yarar vardır. Aşağıdaki adımları takip edelim.

  • İlk adımda Apple servis ve destek sayfasına gidelim. Gitmek için Tıklayın
  • Karşınıza çıkan yere istenilen bilgileri girin. Cihazın seri numarasını ve güvenlik kodunu girin ve devam deyin. Eğer cihazın seri numarasını bilmiyorsanız iphone seri no öğrenme makalemize gidin.
  • iPhone garanti sorgulama yada Apple cihazlarında sorgulama ekranı karşınıza gelecektir. Bu kısımda detaylı öğrenebileceğiniz geçerli satın alma tarihi, onarım ve servis kapsamı, telefonla teknik destek, Apple Care planı hakkında koruma bilgilere erişeceksiniz.

iPhone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Burada da aslında durum çok basit, herhangi bir Apple cihazınızdaki seri numarayı öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bu arada seri no bilmiyorsanız direkt olarak https://webhakim.com/apple-seri-no-ogrenme.html bakabilirsiniz.

1.Yöntem iPhone’dan Öğrenme

  • İlk olarak Ayarlara girelim.
  • Genel kısmına girelim.
  • Hakkında kısmına girelim.
  • Burada iPhone seri numarasını ICCID IMEI numaralarını görebilirsiniz.

2.Yöntem iPhone Kutusu Üzerinden Öğrenme

iPhone kutusu üzerinden IMEI ve seri no bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tabi ilk önce iPhone orijinal kutusuna sahip olmanız gerekmektedir. Birde cihaz ile kutunun üstündeki bilgileri karıştırmayınız.

3. Yöntem iPhone Kasası

Mevcut elinizde bulunan, iPhone orijinal ise IMEI ve seri numarasını cihazın arkasında yazılı olacaktır. Bu şekilde de istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

4. Yöntem iTunes ile Öğrenme

  • İlk olarak iOS cihazını bilgisayarınıza bağlayın.
  • Aygıtı bulun ve aygıt bilgilerini görmek için Özet Sekmesine tıklayın.
  • Cihaza ait ICCID veya IMEI bilgilerini öğrenmek için Telefon numarasına basınız.

Not: iPad için ise ICCID, IMEI yada CDN bilgilerine erişmek için seri numarasına tıklayın.

iPhone Garanti Süresi Ne Zaman Başlar?

iPhone garanti süresi, sim kartının takılıp kurulumu yapıldıktan sonra garanti süresi başlamış olur. Şu da var ki, iPhone garanti sorgulaması yaptığınızda cihazın garantisi bulunuyorsa, ne zamana kadar devam ettiğini öğrenirsiniz.

SONUÇ

Eğer bu yöntemlerle garanti durumunu kontrol edemiyorsanız, Apple Destek ekibiyle iletişime geçerek doğrudan yardım alabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER