Eğer aile üyeleri için yeni bir Apple ID oluşturuyorsanız öncelikle çocuklarınıza ; Apple ID hesabınıza bağlı kredi kartınızdan, onaylanmamış bir ödeme ile karşılaşmak istemediğinizi söyleyin. Bu nedenle seçenekler arasından Apple Kimliği Oluşturma Kredi Kartsız işlemini seçin. Bununla birlikte Apple Kimliği Oluşturma Kredi Kartsız işleminde Hiçbiri seçeneğini göremeyenler içinde bilgiler Apple Kimliği Oluşturma Kredi Kartsız makalemizde mevcuttur.

Varsayalım ki bu işlemi yaparken Apple sizden satışlar için geçerli bir ödeme opsiyonu istedi. Burada bir püf noktası vardır. Bu nedenle hesabınızı oluşturmak için aşağıdaki basamakları takip edin:

Apple Kimliği Oluşturma Kredi Kartsız

  1. Öncelikle kendi Apple hesabınızdan çıkmış olup olmadığınızı kontrol edin. Bunu yapmak için App Mağaza’ya gidin ve ekranın üst sağ köşesinden (profile icon) Profil ‘i seçin ve (Sign out ) Çıkış’a tıklayın. Böylece hesabınızdan kesin olarak çıkmış olursunuz.
  2. Buradaki tuzak (download any free app ) Apple Mağazadan herhangi bir uygulamayı ücretsiz indirindedir. Mağaza sayfasını ziyaret edin ve ( GET ) AL ‘ı seçin ; şimdi size var olan bir Apple ID’si ile mi devam edeceğiniz yoksa yeni bir hesap mı oluşturacağınız sorulacaktır. Yani mağazadan ücretsiz bir uygulamayı indir veya ücretsiz al seçeneğini tıklayın ve sizden bir apple kimliği istesin.
  3. Geçerli bir e-mail adresi kullanın , istediğiniz şifreyi giriş yapın ,ülkenizi belirleyin ve kabul ediyorum’u seçin. Bir kez bunları yaptıktan sonra (Next) İleri ‘yi tıklayın. Bu bölümde kişisel bilgileriniz ve şifrenizi unuttuğunuz takdirde hesabınızı koruma altına almak amacıyla tercih edeceğiniz güvenlik soruları sorulacaktır. Bütün bunları doldurduktan sonra tekrar ileri’yi tuşlayın.
  4. Bir sonraki menüde Ödeme metodunuzu seçin dendiğinde (None) Hiçbiri ‘ni tıklayın. Bunun anlamı hesabı oluştururken herhangi bir kredi kartı bilgisi girmeniz gerekmediğidir. Apple Kimliği Oluşturma Kredi KartsızTercih ettiğiniz fatura adresini yazın ve tekrar ileri’ye tıklayın . Şimdi e-mail adresinize doğrulama kodu yollanarak adresiniz kontrol edilir. Kodu girin ve (verify) onayla ‘ya tıkladığınızda kredi kartı kullanmadan bir hesap oluşturmuş olursunuz.

Arkadaşlar normalde işlem bu kadar ancak bazı arkadaşlarımızda Kart bilgileri esnasında çıkan kart seçeneklerinde Hiçbiri seçeneği çıkmamaktadır. Bunun için apple kendi sitesinde uzun bir anlatıma sahip, yapamayan arkadaşlar apple resmi sitesinden yardım alabilirler. Hiçbiri seçeneği çıkmıyorsa ve Apple kimliği oluşturma kredi kartsız işlemi için daha fazla bilgi alın. Apple’ın kendi resmi sitesindeki anlatımı için tıklayın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!