Çoğu resmi işlemlerin neredeyse tamamı artık e-devlet sistemi üzerinden alınıyor. Bu da vatandaşların e-devlet şifre işlemlerine ilgi göstermesi ile sonuçlanıyor. Özellikle şu pandemi döneminde e-devletten vatandaşlar birçok özel işlerini yapabiliyor.

Çünkü insanlar artık bankamatiklere veya bankalara pandemi dolayısıyla çok rahat gidemiyor. Peki E-devlet Şifre Yenileme nasıl yapılır? biz de bu konuya değinmek istedik. İşte sizlere adım adım E-devlet Şifre Yenileme işlemleri…

E-devlet şifre yenileme için tabii ki öncelikle PTT’den e Devlet şifresi almanız gerekiyor. Bundan sonra eğer şifrenizi unuttuysanız, yani ilk aldığınız PTT şubelerinden almış olduğunuz şifrenizi unuttuysanız e-devlet resmi sitesinden şifrenizi yenileme işlemi yapabilirsiniz.

Sigorta işlemlerinden, maaş bordrosu almaya kadar birçok işlemin yapıldığı e-devlet sayfasında ilk önce t.c. kimlik numaranızı ve TC kimlik numaranızın üzerinde bulunan bilgileri doğru şekilde girerek şifre yenileme işlemi yapabiliyorsunuz. Şimdi bu işlemleri sizlere tek tek sırasıyla anlatmaya çalışacağız.

E-devlet Şifre Yenileme

İlk olarak e-devlet web sitesine giriş yapın veya https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifremiUnuttum linkine tıklayın.

Daha sonra alt tarafta bulunan şifremi unuttum butonuna tıklayın buradan açılan sayfadan şifremi hatırlamıyorum seçeneğini seçip devam et butonuna tıklayın.

Açılan ekranda sizlerden kimlik bilgileriniz istenecek.

E-devlet Şifre Yenileme

  • T.C. Kimlik No
  • Seri No
  • Nüfus cüzdanınızın ön yüzünde bulunan üç haneli seri numarası
  • Cüzdan No
  • Nüfus cüzdanınızın ön yüzünde, fotoğrafın altında bulunan altı haneli numara
  • Yakınınıza ait T.C. Kimlik No
  • Birinci derece yakınlarınızdan birine (Anne, Baba, Eş, Çocuk) veya kardeşinize ait T.C. Kimlik Numarasını

Yukarıdaki bilgileri eksiksiz girin ve “Devam et” butonuna basın.

Son olarak girmek istediğiniz şifrenizi girin ve kayıt edin. İşlem bu kadar.

Bu arada e devlet şifresi değiştirme işlemine https://webhakim.com/e-devlet-sifresi-degistirme-resimli-anlatim.html bakabilirsiniz.


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 sene önce

Bende olmadi maalesef