Torrentler, torrent istemcisi olmadan bilgisayarınıza kurulu birkaç kilobayttan başka bir şey değildir. Yerel saklama bölgenizde istediğiniz gerçek dosyaları almak için, en iyi torrent programı bir kısmını çeşitli desteklenen işletim sistemleri için gerek görebilirsiniz. En Hızlı Torrent Programları Sıralaması detaylarına bakalım.

Torrent İndirme Programları

1- qBittorrent

2- uTorrent

3- Deluge

4- Vuze

5- Bittorrent

6- Transmission

7- Halite

8- Bitcomet

9- FrostWire

10- BitLord

# Torrent indirmenin riskleri nelerdir ?

En İyi 10 Torrent Programları 2024

Aşağıda üç popüler platform olan Windows, Mac ve Linux için 10 popüler ücretsiz torrent yazılımının, torrent indirme programlarına ek olarak, Android’i destekleyen müthiş ücretsiz torrent programı da içlerinde bulabilirsiniz.

1.qBittorrent Torrent Programı

torrent programı

Basitlik, hız ve özelliklerin hepsini harika bir pakette toplamak istiyorsanız, qBittorrent sizin için harika bir program. MacOS ve Linux sistem koşucularını çalıştırmak için başka bir şey gerektirecek şekilde PC kullanıcılarına yöneliktir.

Basitliğin yanı sıra, qBittorrent son derece düzgün ve temiz görünüyor. Özellikle de ilk kez torrentleri indirme alanına girecek birisi için bu yazılımı kullanmak kafanızı karıştırmayacaktır. Bu program aynı zamanda minimum sayıda sistem kaynağını tüketirken de çalışacaktır.

Torrentleri indirmenin yanı sıra, indirme işlemi arka planda gerçekleşirken diğer hafif görevleri yerine getirebileceksiniz.

Özelliklere gelince, bir entegre torrent programı, medya oynatıcı ve şifreleme vardır. Dahası, IP filtresi ve torrent programı ile birlikte, torrentlerin ve dosyaların içindeki torrent dosyalarının önceliklendirilmesine, size ücretsiz bir paketin verilmesine de sahiptir.

Bu, popüler uTorrent programına en yakın açık kaynak ve reklam yazılımından bağımsız bir rakip olduğunu söyleyebiliriz.

Bir qBittorrent kullanıcısıysanız dikkate almanız gereken bazı uyarılar var. qBittorrent için uTorrent’den çok daha az eklenti bulunmaktadır. Başka bir deyişle, daha fazla eklenti eklentisinin esnekliğini seviyorsanız, aşağıda kapsayacağımız diğer alternatifleri de çok seveceksiniz.

Bununla birlikte, basit, kaynak dostu ve kullanışlı bir şey arıyorsanız, qBittorrent’i hemen indirin ve tadını çıkarın.

Artıları

Kullanımı son derece basit

Kaynak dostu olduğundan arka planda çalışırken diğer programları kullanabilirsiniz

Torrentlerini ilk kez indirenler için ideal

uTorrent’in reklamsız rakibi

İşi tamamlamak için ihtiyacınız olacak az ekstra araç

Windows, Mac ve Linux için destek

Eksileri

Daha az uzantı var

Programı indirmek için siteye git

2.uTorrent Torrent Programı

torrent programı

İlk önce torrentleri bilmek zorunda olduğunuzdan beri kullandığınız altın eski bir yazılımdır. uTorrent torrent indiricisinin hayalidir ve hala kullanmadıysanız, o zaman kesinlikle denemelisiniz.

qBittorrent gibi uTorrent de minimum sayıda sistem kaynağını kullanmaktadır. Ortalama olarak, program yaklaşık 6MB RAM kullanacaktır; bu nedenle kesinlikle sisteminizi kilitlemez.

uTorrent ayrıca temel unsurları da kapsar ve sizin için zahmetsizce torrentler oluşturabilir. Torrentleri indirmek için tasarlanmış olsa da, istediğiniz gibi dosyaları yükleyebilirsiniz.

Maalesef, qBittorrent gibi, uTorrent de herkes için yapılmış değildir. Yeni başlayanlar için, reklam sayısından rahatsız olabilirsiniz.

Bu rahatsız edici olmazsa, dahili arama seçenekleri de mevcut değildir. uTorrent ile garip konularda karşılaşanlar, zamanında yazılım güncellemeleri her zaman hata düzeltmelerine ve diğer küçük ayrıntılara hitap etmek için serbest bırakılır.

Bu, deneyiminizi yüksek bir seviyede tutmanıza yardımcı olur, böylece farklı bir programa geçmeniz gerekmez.

Artıları

Minik boyutta olduğundan kolayca sisteminizde çalışır

Torrentleri oluşturabilir

Torrentlerin indirmelerini ve yüklemelerini zamanlayabilirsiniz

Eski köklü bir yazılım

Yararlanacak bir sürü eklenti mevcut

Windows, Mac, Linux ve Android işletim sistemlerine destek

Eksileri

Çok sayıda reklam

Dahili bir arama seçeneği yoktur

Yükleyici içindeki paket yazılım sizi her zamankinden daha sinirlendirir

Programı indirmek için siteye git

3.Deluge Torrent Programı

torrent programı

Oldukça yalın, son derece basit ve  kullanıcılar için çok güçlü bir araçtır. Bu torrent programını, hatta daha basit hale getirmek için Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarla entegre edebilirsiniz. uTorrent’den farklı olarak, istenmeyen yazılımları alamazsınız. Ayrıca, torrentlerin indirilmesini zamanlayabilir ve bunları istediğiniz gibi toplu olarak isimlendirebilirsiniz.

uTorrent veya qBittorrent kadar popüler değil her şeye rağmen, Deluge’nin biraz kaygısı var. Yeni başlayanlar için, neredeyse aynı eklenti sayısına sahip değilsiniz, aksi halde deneyiminiz açısından işleri çok daha iyi hale getirecekti.

Ayrıca, arayüz kullanımı kolay olsa da, uTorrent ve qBittorrent’den farklıdır ve ilk zamanlayıcılar için başlangıçta zor olacaktır. Ne olursa olsun, bunu günlük sürücünüz yapmak için arzuladığınız tüm araçları bu yüzden indirin ve başlayın.

Artıları

Basit ara yüz

Eklentiler aracılığıyla genişletilebilir

Önemli görevleri zamanında planlayabilirsin

Chrome veya Firefox ile entegre olabiliyor

Eksileri

Eklentilere alışmakta biraz zaman harcayacaksınız

Programı indirmek için siteye git

4.Vuze Torrent Programı

torrent programı

Vuze, uTorrent’den bir şeyler beklediğiniz tüm özellikleri sunan bir ‘ücretsiz kullanımı’ torrent programıdır. Eskiden Azureus olarak biliniyordu ve çeşitli dosyalar için gerekli dosyaları indiren işi yapıyor.

Vuze’yi kurmaya karar verdiğinizde, müthiş birkaç ayarı yapılandırma seçeneğiniz vardır. Yeni gelenler için her şey dikkatli bir şekilde açıklanmıştır, böylece derhal ve hazırlıksızca sorunlarla karşılaşmazsınız.

Bununla birlikte, ilk kez çalıştırdığınızda ve düşük uçlu bir bilgisayarınız varsa, sorun yaşayabilirsiniz.

Torrent programı hakkında farkedeceğiniz çok olumlu şeyler var. Bu, manyetik bağlantı desteğinden bant genişliği sınırlamasına, IP filtrelemeye ve çok daha fazlasına kadar değişecektir.

İlk etapta orada olmamamız gerektiğini düşündüğümüz ücretli bir versiyon da var. Bunun nedeni, normal sürümü bulamayacağınız ücretli sürümde bir sürü özellik mevcut olması ve bir defaya mahsus olmaksızın ödeme modu olmadığı için insanlar neredeyse her seferinde freeware’e gitmeye karar vereceklerdir .

Merak ediyorsanız, özel özelliklerden yararlanmak için yıllık bir ücret ödersiniz.

Artıları

Seçebileceğiniz ve deneyiminizi geliştiren geniş eklentiler

Mevcut sosyal özellikler

Mıknatıs bağlantıları için destek

İnternet üzerinden uzaktan kumanda

Ortam yürütme desteği de mevcut

Windows, Linux ve macOS gibi geniş bir işletim sistemi yelpazesi için destek

Eksileri

Ücretsiz sürümde mevcut olan ve bunlara alışmak zorunda kalacağınız reklamlar var.

Kimsenin gerçek programla paketlenmesini istemediği eklenmiş yazılımlar

Android için destek yok

Programı indirmek için siteye git

5.BitTorrent Torrent Programı

torrent programı

uTorrent ve BitTorrent her ikisi de aynı özellikleri paylaşıyor, bu nedenle bu listede yerini almıştır. BitTorrent boyutu son derece küçüktür ve çok kaynak dostu olduğundan torrentleri indirmek için ideal bir programdır.

Aynı zamanda, basit görünüşlü ve kullanımı kolay bir arabirime sahiptir; bu nedenle ilk kez bu programı kullanacaksanız hemen indirin. Vuze’den farklı olarak, web’de dağınık olarak hiçbir premium sürümü bulunmamaktadır. Bu, kullanıcının deneyimini korumaya yardımcı olur, ancak bir fiyatı olur.

Hiçbir premium sürüm olmadığından, BitTorrent’in gelir elde etmek için diğer modlara güvenmesi gerekecek. Bu, reklamları içerecek ve bu ekleme rahatsız etmediğiniz takdirde, bu yazılımı hemen indirmelisiniz.

Burada bahsetmemiz gereken bir diğer şey  ise şu anda Android için bir destek bulunmaması. Dosyaları indirmek için akıllı telefonlarının saklama alanını sürekli kullanan bir kişi iseniz, o zaman farklı bir seçenek aramak zorunda kalacaksınız.

Bu küçük şikayetleri aşabiliyorsanız, BitTorrent sonsuza dek favori torrent indirme programınız olabilir ve olacaktır. Mevcut diğer seçenekler de var, kararınızı vermeden önce bunları kontrol ettiğinizden emin olun.

Artıları

Yerel depolama alanınızdaki ve sistem kaynaklarınızdaki az miktarda tüketimi azaltacak

İlk zamanlayıcılar için ‘kolay kullanımlı’ arayüzü

Hem Windows hem de Mac için destek

Ödemek zorunda kalacağınız premium sürüm yok

Sistem kaynaklarınıza karşı son derece kolay

Eksileri

Android işletim sistemi için destek yok

Reklamlar çok fazla, çünkü bu ücretsiz bir yazılım

Programı indirmek için siteye git

6.Transmission Torrent Programı

torrent programı

Mac platformu için torrent yazılımları araştırmak zorlu bir süreç olabilir. MacOS platformu için mükemmel bir şey arıyorsanız, Transmission bunlardan biridir.

Apple, macOS yazılım güncellemelerini sunmaya devam ettikten sonra, kalan torrent istemcileri gelişigüzel performans sağlayan bir yazılım olarak işler. Bu, uTorrent, BitTorrent ve diğerleri gibi programların düzgün çalışmayabileceği anlamına gelir.

Torrent indirme ile ilgili her şey için İletiminiz var. Mac’inizde son derece hafiftir ve macOS’un zaten iyi optimize edildiğini göz önünde bulundurarak, bunu kullanmanın keyfini çıkaracaksınız.

En iyisi, çalıştırmak için minimum bir yapılandırma var. Ancak manuel olarak kurmanız gerekecektir. Bununla birlikte, Mac App Store’da mevcut değildir, bu yüzden alternatif bir rota kullanarak indirmeniz gerekecektir.

Lütfen dikkat: Mac için İletim sürümü 2.90 kullanılıyorsa, 2.92 sürümüne veya daha yenisine güncellediğinize lütfen dikkat edin. Bunun nedeni, daha eski sürümlerin kötü amaçlı yazılım dağıttığı bulunmuştur.

macOS yerel depolama biriminde kötü amaçlı yazılım depolamak için değildir, ancak bu ilk kez, bu nedenle çok dikkatli olun.

Artıları

Son derece hafif kullanıcı arabirimi (macOS’un kendisi çok iyi optimize edilmiştir)

Sadece torrentleri indirmek ve kesinlikle başka bir şey yapmak istemeyen kullanıcılar için idealdir.

İndirdiğiniz dosyalar hakkında daha fazla bilgi

Eksileri

iletim biraz basit ve daha fazla özellik isteyen bazı insanları rahatsız edebilir

Reklamlar hâlâ mevcut, bu da bazı insanlar için iyi olmayabilir

Programı indirmek için siteye git

7.Halite BitTorrent Client Torrent Programı

torrent programı

Halite BitTorrent Client, gerçek BitTorrent programıyla karıştırılmamalıdır. Kısacası, uTorrent gibi bir çok yazılım özelliklerini paylaşan başka bir torrent indirme programı.

Kısacası, arabirimi sisteminizde son derece hafiftir ve bu da son derece kaynak dostu olmasını sağlayacaktır. Bu torrent yazılımını daha eski bilgisayarlara kuran kullanıcılar için sizin için kazançlı bir durumdur.

Eski sistemler, aşağılayıcı donanım ve depolama nedeniyle kilitlenmek için korkunç bir alışkanlığa sahiptir ve Halite BitTorrent İstemcisi sisteminizde kolay bulunmasının bir artı noktası olacaktır.

Maalesef, basit faktörü birkaç milyon kullanıcı için geçerli olmayabilir. Bunun basit olması, deneyimlemeniz gereken diğer özelliklerin hepsini elde etmemeniz anlamına gelmesidir.

Tavsiyemiz, masadaki diğer programların tadını çıkarmak istiyorsanız, sisteminizdeki bileşenleri biraz daha hızlı hale getirmek için yeni bileşenlerini yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Bununla birlikte, basit bir arayüz ve tasarımla sorun yaşamıyorsanız, Halite BitTorrent Client ideal bir programdır.

Artıları

Son derece hafif kullanıcı arabirimi

Sadece torrentleri indirmek için kullananlar için mükemmeldir

Farklı dil desteği de mevcut

Son derece kaynak dostu, çok eski bir sisteminiz varsa harika

En azından RAM’i yükseltebilmeniz için 64 bit işletim sistemlerini destekler

Eksileri

Her gelişmiş özelliği pakete sokmaz

Bazı kullanıcılar, özellikle de rekabet onları daha fazla önerirken sınırlı sayıda ayardan memnun olmayabilir.

8.BitComet Torrent Programı

torrent programı

Birincisi, BitTorrent vardı, şimdi başka bir ‘kullanımı ücretsiz’ yazılımı olan BitComet var. Basit arayüzü dışında BitComet’in kendisi çok küçük bir dosyadır, bu nedenle ona alışmak ve birkaç dakika içinde çalışmak gerekir.

Çoğunuz, BitComet’in bu avantajından yararlanacak ve indirilen dosyaları torrentten bu antivirüs kullanarak tarayacak bir antivirüs programı çalıştırmaya heveslisiniz. BitComet bu en iyi torrent istemcileri listesinin en açık kazananlarından biridir.

Reklamları içermez, bu da deneyiminizi sizin için daha az rahatsız edici hale getirir. Maalesef, Windows olmayan bir işletim sisteminiz varsa şansınız olmayacak.

BitComet şu anda yalnızca Windows’u destekliyor, bu nedenle farklı bir yazılımı çalıştırmaya alışkınsanız başka şeyler almak akıllıca olacaktır.

Bunun dışında BitComet fark etmeden bilgisayarınızda değişiklikler yapabilir. Arka planda çalışan farklı bir yazılım görürseniz veya masaüstünüzde farklı bir dosya fark ederseniz, paket yazılımın sizin bilginiz olmadan kurulması mümkündür.

Artıları

Kullanımı çok kolay

Kendi torrentlerinizi zahmetsizce inşa edebilirsiniz

Temiz tasarım böylece asla kafanız karışmaz

Çalışan bir virüsten koruma yazılımınız varsa, her indirmeyi taramak için kullanabilirsiniz.

Bu yazılım reklamlardan arınmış.

Eksileri

Torrent aramaları için dahili tarayıcı yok

Bant genişliği değişiklikleri, torrent temelinde yapılamaz

Yalnızca Windows işletim sistemleri için destek alır

Kurulum işlemi sırasında bilgisayarınızda gereksiz değişiklikler yapabilirsiniz

Programı indirmek için siteye git

9.FrostWire Torrent Programı

torrent programı

En iyi torrent istemcilerinden biri, daha önce bile duymadığınız bir programdır. FrostWire, birçok özellik sunan bir programdır. En iyi özelliklerinden biri: çok sayıda işletim sistemi için destek sağlar. Windows, macOS, Android ve Linux’ta desteklenir.

Dosya çok küçük ve çok kaynak verimli olduğundan hiçbir zaman sisteminize vergi ödemeyecektir. Ayrıca hiç reklam yayınlanmadığı için herhangi bir aralıkta deneyiminiz başarısız olmayacak. Bir bilgisayar sihirbazıysanız, FrostWire, gelişmiş ayarları bir ton desteklediğinden sizin için bir yazılımdır.

Bu ayarları kullanarak, seçenekler duvarını kendiniz için özelleştirebilir ve deneyiminizi buna göre ayarlayabilirsiniz. Torrentleri bir yerel sel gibi çeşitli yolları kullanarak, bir URL veya mıknatıs bağlantısı kullanarak açabilirsiniz.

FrostWire’ın karşılığında çok fazla şey teklif etmesi ve yine de uTorrent ve BitTorrent’in gölgesinde kalmaya devam etmesi şaşırtıcı değil mi?

Programı popüler hale getirmenin zamanı geldiğinden hemen indirin ve başlayın.

Artıları

Sisteminize indirmek ve yüklemek için çok küçük bir dosya

Basit bir arayüz, sizi zamanında uzman yapacaktır

FrostWire, dosyaları URL’lerinden veya mıknatıs bağlantılarından kolayca yerel olarak açabilir

Dosyalarınızı ve klasörlerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz

Birden fazla torrentin aynı anda alınmasını destekler

Yazılım deneyimini ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için birçok gelişmiş ayar

Windows, macOS, Android ve Linux ile çalışır

Eksileri

Arama aracına özel web siteleri ekleyemezsiniz

FrostWire kurulum işlemi sırasında gereksiz programları yüklemeye çalışabilir

Programı indirmek için siteye git

10.BitLord Torrent Programı

torrent programı

Listemizdeki son program, güçlü BitLord’tur. Bunu duymamış olsanız da, bu gizemli programlarda her zaman bekleyebileceğiniz bir şey vardır.

Aynı zamanda reklamdan da arınır; bu, ilk izleniminizi iyileştirmek için çok iyi bir başlangıçtır. Dosya küçük olsa da, açtığınızda kurulumu tamamlamak için gerekli dosyaları indirmeye başlayacaktır. Bu, internet bağlantınıza bağlı olarak hızlı veya yavaş olabilir.

Sisteminizde çalışan bir virüsten koruma programınız varsa, geçici olarak devre dışı bırakmak akıllıca olacaktır, aksi halde zararlı bir program olarak uyarılabilir. Virüsten koruma programı daha sonra önemli dosyaları silerek programın kullanılamamasına neden olabilir.

Boş zamanınızda BitLord’u kontrol edin; hayal kırıklığına uğramayacağınıza söz veriyoruz.

Artıları

Sisteminizde çalışırken sıfır saat harcayacak küçük dosya

Çok basit arayüz

Reklamsız program

Bu, dosyaları yerel olarak, URL’leri aracılığıyla veya mıknatıs bağlantılarıyla kolayca açabilir

Dosyalarınızı ve klasörlerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz

Parola korumalı olduğundan, özel dosyalarınızı kontrol eden kişilerin korkulması söz konusu değildir

Eksileri

Virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakın veya zararlı yazılım olarak işaretlenmiş olabilir

BitLord kurulum işlemi sırasında gereksiz programlar yapabilir

Programı indirmek için siteye git

İlgili Makale : Hızlı ve güvenilir bir şekilde video indirmek istiyorsanız ve video indirme programı arıyorsanız, makalemize bakabilirsiniz.

Torrentleri indirmenin riskleri

Bunun hakkında iyi bilgilendirilmeniz önemlidir. Torrentleri kurmak bazı riskler eşlik eder. Bildiğiniz gibi, torrentleri indirmek, filmler, oyunlar, yazılımlar ve daha pek çok kategori gibi belirli kategorilere ait dosyalara erişmenizi sağlar.

Ödeme yapmadığınız içeriği ve yazılımı kullandığınız için torrentleri indirme etkinliği yasa dışı sayılır.

Bazı ülkelerde, gerçekte torrentleri indirmenin bir suçu olduğunu ve telif hakkıyla korunan materyalin yasa dışı paylaşımı olarak özetlendiğini belirtilir.

P2P dosya paylaşımı teknolojisi tamamen yasal olmakla birlikte, telif hakkıyla korunan bu dosyaları yüklemek sizi ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere ve diğerleri gibi gelişmiş birçok ülkede bir dava açma riski altına sokacaktır. Suçlular, yakalanmaları halinde ve ne zaman yakalanırsa ağır cezalandırılabilirler.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER