Dikkat bazen her şeyden önce gelir. Bilmece de, bulmaca da yada bazen oynadığımız oyunlarda dikkat çok önemlidir. Hatta hayatta bile bazen dikkat hayat kurtarır. Buradaki dikkat testi ise kahveyi ilk önce ilk hangi bardak alır.

Dikkat Testi, Sizce İlk Önce Kahveyi Kim Alır?

dikkat ve bulmaca testi webhakim

İlk olarak, şekli iyice inceleyin. Her birinde numara olan 4 bardak vardır. Kahve 4 fincanın üzerinde süzülen tüplere dökülüyor. İlk önce fincanlardan hangisi kahveyi alır?

gorsel test

İlk 2 fincan ikinci 2’den daha az boruya sahiptir, bu yüzden muhtemelen  4, 9, 7 ve 5 olduğunu düşünübilirsiniz. Ne yazık ki, bu doğru strateji değildir.

test gorsel bulmaca

Bu gibi bilmeceler genel olarak hazır düşünmeyi gerektirir. Cevabın tüm fincanların kahveyi aynı anda alacağını düşünmek cazip gelebilir. Ama bu doğru strateji değildir.

test webhakim

Belki de yeterli kahve olmadığını düşünebilirsiniz, yani fincanların hepsi olmasa da bazılarının hiç kahve alamayacağını düşünebilirsiniz.

İşte Cevabı Burada

gorsellik testi

Aslında çokta karmaşık değil. Sadece resme yakından bakmakta fayda vardır cevap kendi içinde. Cevap 5 olacak.  Diğer tüm kaplar hiçbir şey alamazlar çünkü onlara giden tüpler bir noktada tıkanmaktadır.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://brightside.me/wonder-quizzes/a-riddle-that-can-make-anyone-lose-sleep-who-gets-coffee-first-792260/
Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 4 ay önce

sadece kanalı açık olan borudan kahve gelebilir , doğru ama aşağıdaki haznelerde kalan boşlukarı hesaplarsanız …. bardaktaki kahve o boşluklara gidecek ve hiç bir fincana kahve gelmeyecek… bir daha ki seferde hazneler dolu olduğu için 5 doğru cevap olacak. 🙂

Anonim 7 ay önce

bu testler genelde özensiz ve beceriksizce çizildiği için ben o kapalı yerlerin yanlışlıkla yapıldığını düşündüm yoksa basit boş yapmışsınız

Tutunamayanlar 7 ay önce

Okadar kahve ile o bardak dolmaz hadi eyv

    Mustafa İyitütüncü 7 ay önce

    😀