Wifi güçlendirici ile daha iyi sinyaller elde edebilirsiniz. Tüm detaylarına bakalım.

Kablosuz modemin Wifi sinyalinin evin her yerinde çekmemesi çok sıkıntılı bir durum olsa gerek.

4 Dakikada 4 Kat Daha Güçlü Wifi Sinyali Elde Edebilirsiniz

Salona veya evin girişine bağlattığımız modem diğer odalara maalesef istediğimiz şekilde vericiyi gönderememektedir. Salona gelip internetin çok iyi olması, odaya gittiğimiz zamanda çekmemesi artık, tarih olacak.

1- Boş Kutular İle Wifi Güçlendirici

Bu yöntem bilinenlerin biraz dışında sıra dışı gibi gözükebilir, wifi güçlendirme yapmak için farklı ve benzersiz yöntem arıyorsanız bunu deneyebilirsiniz.

wifi guclendirici webhakim

  • İlk olarak kutu kola yada kutu fantaya ihtiyacımız olacak.
  • Kutuların içini iyice boşaltalım ıslaklık kalmasın.
  • Kutuların baş kısmını keselim ve oval şekilde açalım.
  • Kablosuz modemin yanına gelecek şekilde koyalım.

2- Modeminizin Yazılımını Güncelleyin

wifi guclendirme webhakim

Geçmişten günümüze baktığımızda internet servis sağlayıcıları ”ISP” tarafından internet ayarları tam yapılmamış şekilde modem kullanıcılara veriliyor.

Bu yüzden de firmware güncellemelerini yapmak sorun teşkil edebiliyor. Dahası garanti kapsamına çıkmamak için ayarların yapılmaması göz ardı ediliyor.

En sağlıklısı eğer, ISP tarafından size verilen bir modem varsa, kendiniz yapmak yerine size interneti veren ISP’ye danışıp ayarların ve güncellemelerin tam yapılıp yapılmadığını sorabilirsiniz.

3- Wifi Güçlendirici- Sinyal Güçlendirici

internet guclendirici webhakim

Yazılımları son sürüm olarak güncellemesini yaptınız, modemi başka yere aldınız, 1.yöntemi denediniz ve bunların hiçbiri etki etmediyse, o zaman para harcamanın tam sırası.

Wifi sinyal güçlendirici ile modeminizin alanını çok daha genişletebilirsiniz. Diğer odalara rahatlıkla ulaşacaktır, çünkü gücünü direk prizden alan Wifi internet güçlendirici doğrudan doğruya hızlı şekilde sinyali aktaracaktır.

Ortalama 70 ile 200 TL arasında satılan wifi güçlendirme ile rahat şekilde internetinizi kullanabilirsiniz. Wifi çoğaltıcı da internetinizin diğer odalara rahat şekilde sinyal göndermesini sağlayacaktır.

4- Modemi Farklı Yerde Deneyin

modem guclendirici webhakim

Modemi ilk olarak aldınız ve kurdunuz, kurduğunuz odada internet çok iyi diğer odalarda çekmiyorsa, konumunu değiştirebilirsiniz.

Burada kolon, duvar, metal gibi faktörlere denk gelme olasılığı olmuş olabilir. Bu yüzden farklı bir yere koyarak sinyalin çok daha rahat şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.

Not: Burada eğer modeminize bir yerden bağlantı da yapıldıysa yani birileri bağlandıysa internetinizi yavaşlatabilir, buna da dikkat etmenizde yarar vardır. Eğer öyle bir şey varsa  modem şifresini değiştirmekte faydalı olabilir.

Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Ali 4 yıl önce

Vodofon

Bune 4 yıl önce

E bizim modemde bu sinyal çubuğu yok :d?

    Mustafa İyitütüncü (Computer Engineer) 4 yıl önce

    Hangi marka modem kullanıyorsunuz? Muhtemelen içerisinde dahili vardır.