İnsan Psikolojisi Hakkında 25 Bilinmeyen Gerçek !

Ana Sayfa Haber İlginç İnsan Psikolojisi Hakkında 25 Bilinmeyen Gerçek !
  Bugüne kadar insan psikolojisi hakkında türlü deneyler ve yüzlerce psikolojik öneriler yapılmıştır.Ancak en iyi deney kişinin kendi psikolojisini bilmesi ve kendi kendini bu konuda geliştirmesidir.Hatta bu konuda ilerleyen kişiler, kendini daha iyi ifade ederek, tecrübelerini başkalarına aktarmaktadırlar.

Şimdi sizlere insan psikolojisi hakkında çoğumuzun bilmediği daha detaylı 25 bilgiyi paylaşıyoruz :

1) 16 ile 28 yaş arasındaki dönemlerde yaşanmış dostluklar, yapılan anketler ve araştırmalar sonucu daha sağlam ve uzun süreli olmaktadır.

2) Kadınlar genelde derin ve gür sesli olan erkekleri tercih ediyorlar.Bunun sebebi, bu özelliklere sahip olan erkeklerin, kendilerine daha güvenilir gelmesindendir.

3) En iyi tavsiyeyi veren insanlar genellikle hayatında en fazla problem yaşayan kişilerdir.

4) Kişi ne kadar akıllıysa, genelde el yazısı konusunda başarısızdır ve çok hızlı düşünür ve uygular.

5) Genelde bilinen, duygularımızın iletişim biçimimizi etkilediğidir.Ancak bu doğru değildir.Gerçek tam tersidir.Kendimizi ifade ettiğimiz kadar mutlu, edemediğimiz kadar mutsuz oluruz.

6) Genelde bir insanın gittiği bir restorant’da çalışan garsonlara sergilediği tavır, o insanın gerçek karakteri olduğunu gösterir.

7) Büyük bir suçluluk duygusu taşıyan kişiler, başkalarının duygu ve düşüncelerini anlamada daha iyidirler.

8) Erkeklerin mizah anlayışı genelde kadınlardan daha iyi değildir.Ancak erkekler, diğer insanların mizahlarını beğenmediğini umursamazlar ve ısrarcı bir şekilde devam ederler.

9) Utangaç insanlar kendileri hakkında çok az şey konuşurlar, ancak konu başkalarına gelince onları çok iyi tanıyormuş gibi hissettirirler.

10) Kadınların bedenlerinde, erkeklerden iki kat daha fazla ağrı reseptörü var, ancak ağrıya dayanma seviyeleri çok daha fazladır.

11) Yüksek seste müzik dinlemek sizi daha sakin, rahat ve mutlu hissettiriyor.

12) Gece duygu ve düşünceleriniz çok daha güçlenir hatta bu yüzden uyuyamazsınız.Ancak bu durumda gece kalkıp tüm düşüncelerinizi bir kağıda yazmanız sizi rahatlatacaktır ve daha kaliteli bir uykuya dalmanızı sağlayacaktır.

13) Günaydın ve iyi geceler mesajları, insanlar tarafından çok önemsenmektedir.Bunun sebebi, bu gibi metin mesajları beynin mutluluktan sorumlu kısmını harekete geçirir.

14) Sizi korkutan şeyleri yapmanız ve başarmanız, sizi normalden çok daha fazla mutlu edecektir.

15) Bir kadına vermiş olduğunuz sırrı tutma süresi, 47 saat 15 dakikadır, bu süreden sonra 2 kişinin bildiği sır değildir. 😀

16) Herkezi mutlu etmeye çalışan insanlar, genelde en yalnız hissedenlerdir.

17) Sevdiğiniz bir kişinin elini tuttuğunuzda, daha az acı çeker ve daha az endişe duyarsınız.

18) Akıllı insanlar, ortalama bir insanın sahip olduğu arkadaş sayısından çok daha az bir sayıya sahiptirler.Kişi ne kadar akıllı ise, o kadar seçicidir.

19) En iyi arkadaşlarıyla evlenen kişilerde, boşanma oranı %70 oranında daha azdır ve evliliğin ömür boyu devam etmesinde etkilidir.

20) Genelde erkek arkadaşı çok olan kadınlar, çok daha iyi ruh haline sahiptirler.

21) Birden fazla dil bilen kişiler, bir dilden diğerine geçişlerinde kişiliklerinide bilinçsizce değiştirebilirler.

22) Uzun süre yalnız kalmak, günde 15 adet sigara içmek kadar insan sağlığı için kötüdür.

23) Bol seyahat etmek, beyin sağlığını geliştirir ve insanların depresyon riskini azaltır.

24) İnsanlar ilgilendikleri bir konu konuşulduğunda, daha iyi ve daha sağlıklı iletişim kurarlar.

25) İki kişi muhabbet halindeyken, birisi ayağını dışa doğru hareket ettirdiğinde bunun anlamı, muhabbetten sıkıldığı ve gitmek istediğindendir.

 

Kaynak : https://brightside.me/inspiration-psychology/25-surprising-psychology-facts-that-will-help-you-better-understand-yourself-and-others-163255/

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir