Ülkemizde matematiğe karşı ön yargımızı bir türlü kıramıyoruz. Yediden yetmişe ilkokul sorularında bile zorluk çekiyoruz. Sokak röportajları bilindiği gibi oldukça popüler. Basit bir matematik sorusu hazırlayıp sokakta insanlara soruyorlar.

Maalesef görüyoruz ki, çok kolay matematik sorularını yapamıyoruz. Verilen cevaplar ise yandı gülüm keten helvası cinsinden olsa gerek. Hatta ben sözelciyim diye cevap verip işin içinden sıyrılan bile var. Dahası sözelciyim diyorlar sanki koruma kalkanı açılıyor.

Beyin Yakan Matematik Yaş Sorusu?

Babam Benden 38 Yas Buyuktur. Benim Yaşim 7 ise Babamin Yasi Kactir_

ŞIKLAR    A- 20         B- 25             C-31

Sokak röportajlarında bilindiği üzere farklı sorular soruyor. Bu kez ise kolay bir yaş sorusu soruldu. Oldukça basit olan bu soruda inanılmaz cevaplar geldi. Artık matematik korkusundan mı yoksa başka bir şey mi var bilinmiyor ama basit bir soruda bu kadar yanlış bir cevabın çıkması gerçekten çok ilginç!

Matematiği halbuki, ilkokuldan beri görmekteyiz, nerdeyse 15 16 yıl eğitimini almaktayız, hadi eğitimide geçtik normal yaşantımızda karşımıza çıkan sorular, aslında ama işin içine matematik terimleri girince neden bu kadar geriliyoruz, bizde anla veremedik.

Sizce sorunun cevabı kaç ve kaç saniyede cevabı buldunuz, cevabı bulmak zor oldu mu, bizlere yorum kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bu arada sizce bu kadar kolay bir soruda neden zorlanılıyor yada yanlış cevap veriliyor. Lütfen bizimle paylaşın. 

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 4 ay önce

Editör çözümü paylasirmisin 🙂

Anonim 5 ay önce

Cevap 45 ben 7 yaşındaysam babam 45 olmalı 38 yaş bendeb büyükse, hadi eyv 🙂

meryem 5 ay önce

cevap 31